• Home
  • keyboard_arrow_right OYUN
  • keyboard_arrow_right 13 YILA YAYILAN EFSANE OYUN SERİSİ HALO İÇİN YAPILMIŞ 8 POSTER

OYUN

13 YILA YAYILAN EFSANE OYUN SERİSİ HALO İÇİN YAPILMIŞ 8 POSTER

ExOblivione 23 Mart 2014


Background
share close

Microsoft Xbox’ı satın almaya karar verdiğimde olabilecek en uygun oyunlu paketin peşine düşmüştüm. O zaman Xbox’ın en önemli exclusive oyunu Halo Combat Evolved adındaki FPS oyunuydu. Oynayan herkes grafiklerinden yenilikçi oynanışına, yapay zekasına, silahlarına, hikayesine ve ortamlarına kadar ayılıp bayılıyor, özellikle konsol dünyasında bir ilk olan çoklu oyuncu modlarını ayrı bir övüyorlardı.

haloxboxhaloxbox2

Microsoft, Halo oyunlu Xbox Halo Special Edition’ı duyurduğunda aha işte almam gereken bu demiştim kendime. Hem çok konuşulan konsola özel oyuna sahip olacaktım hem de oyuna özel üretilen hafif şeffafımsı ve Halo yeşili koleksiyonluk bir konsolum ve kontrollerim olacaktı. Ayrıca Xbox’ın süper çirkin siyah bir kutu olduğunu düşününce, az buçuk daha estetik Halo versiyonunun çıkması ilaç gibi geldi de diyebiliriz.

Oyun dönemin FPSleri içinde gerçekten de herşeyi ile çığır açan bir oyun oldu ve yapımcısı Bungie’ye sağlam bir hayran kitlesi, Microsoft Xbox’a da konsol dünyasında kayda değer bir yer sağladı.

Halo serisinin seveni kadar sevmeyeni ve her fırsatta aşağılamak için elinden geleni yapan bir kitlesi mevcut. Özellikle klasik dünya savaşı oyunlarını sevenlerin bir çoğunun Halo serisi ile bir türlü yıldızı barışmamıştır.

Yine de bu Halo serisinin konsollarda FPS oynamanın ne kadar eğlenceli olabileceğini göstermesi, FPS türüne yapay zeka, hikaye anlatımı ve açık hava mekan kullanımlarında getirdiği yenilikler ve tabi ki beraberinde sunduğu çoklu oyuncu modlarının kalitesini değiştirmiyor.

İlk oyunun üzerinden 13 yıl geçmiş. Halo severlerin şöyle geriye dönüp anılarını tazelemelerine faydası olacağını düşündüğüm, kendisi de bir Halo fanı olan deviantart sanatçısı Scourge07′nin elinden çıkma etkileyici poster çalışmalarını sizlerle paylaşmak istedim.

Minimalist tasarıma sahip bu posterlerin Halo takipçilerini 13 yıla yayılmış her biri birbirinden değerli anılara götürecektir eminim.

İşte efsanevi oyun serisi Halo için yapılmış 8 minimalist poster:

  1.  Halo: Combat Evolved (2001) Microsoft Xboxhalo__combat_evolved_by_scourge07-d7axq68
  2.  Halo 2 (2004) Microsoft Xboxhalo_2_by_scourge07-d7axqap
  3.  Halo 3 (2007) Microsoft Xbox 360halo_3_by_scourge07-d7b0goa
  4.  Halo 3 ODST (2009) Microsoft Xbox 360halo_3_odst_by_scourge07-d7b2ibx
  5.  Halo Wars (2009) Microsoft Xbox 360halo_wars_by_scourge07-d7b7x7k
  6. Halo Reach (2010) Microsoft Xbox 360halo_reach_by_scourge07-d7b2vrn
  7. Halo 4 (2012) Microsoft Xbox 360halo_4_by_scourge07-d7b2vx6
  8. Halo: Spartan Assault (2013) Microsoft Windows 8/Windows 8 Phonehalo_spartan_assault_by_scourge07-d7b7xfm

Hadin

Etiketler: .

Previous post

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış

Yorumunu Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site çöp yorumlardan kaçınmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıkla.