• Home
  • keyboard_arrow_right OYUN
  • keyboard_arrow_right Dragon Age: Inquisition Kapak Görseli Ortaya Çıktı!

OYUN

Dragon Age: Inquisition Kapak Görseli Ortaya Çıktı!

ExOblivione 22 Nisan 2014


Background
share close

Bioware, “bu sefer olacak mı laynn!” umutları ile beklediğimiz Dragon Age: Inquisition’ın kapak görselini dün oyunun Twitter hesabından yayınladı.

Serinin ilk oyunu, Dragon Age: Origins çıktığında oyun camiası ve oyuncular tarafından  övgü ile karşılanmış, Bioware’in özüne bir dönüş olarak görülmüştü. Lakin arkasından gelen aksiyon odaklı ve ilkinin RPG içeriğini aratan Dragon Age II, kızgın gözlerin yayıncı Electronic Arts’ın üzerine çevrilmesine neden olmuştu.

İlk iki oyunu da oynamış, ilk oyunu bitirmiş biri olarak, Dragon Age II’nin gerçekten büyük bir hayalkırıklığı olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Gerek hikayesi, gerek mekan çeşitliliği olsun ilk oyundan daha zayıf bir devam oyunu var elimizde. Üstüne bir de ilk oyunun sahip olduğu Baldur’s Gate tadında stratejik-aksiyon mekaniklerini tamamen aksiyona çevirmeleri tuzu biberi olmuş.

İkinci oyunda yaşanan bu hüsran, Dragon Age:Inquisition’a biraz temkinli yaklaşılmasına neden oluyor.

Bunu oyuna dair her girilen haberin altına yazılan “Please don’t suck!” ve “F.ck EA!” yorumlarından görebiliyoruz.

dragonageinqbox

Yayınlanan kapağa gelecek olursak. Karşımızda turuncu, mavi, yeşil renklerin hakim olduğu renkli bir kapak var. Ama aynı zamanda hafif Dark Souls esintisi almak mümkün kapaktan. Oyuncu olarak büyük bir kötülüğü sadece bizim yani Inquisition’ın durdurabileceği temasını görüyoruz.

Oyunun daha önce yayınlanan videoları ve ekran görüntüleri ne yalan söyleyeyim biraz heyecanlandırdı beni. Yine de kapakta yer verilmiş o renklerle bezeli oyun dünyası, karanlık ve ciddi bir atmosferden uzak bir oyun havası veriyor bana. Ve bu beni endişelendiriyor.

dragonagess2

dragonagess1

Ne diyelim. Bekleyip göreceğiz.

Hadin

Tagged as: .

Previous post

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.