Çizgi Roman, Film-Dizi, Oyun, Etkinlik haberleri, Cosplay galerileri ve Podcast yayınları!

Felicia Day Dragon Age: Inquisition Yapımcılarına Moral Verdi

CDm7evdWAAA9MDN

Bioware’in eski nesil yani Xbox 360 ve PS3’ün döneminde çıkarttığı  ilk Dragon Age:Origins’in üzerinden tam tamına 5 sene geçmiş.

Vay be!

Dragon Age: Origins, eskinin Baldur’s Gate oyunlarını yeniden canlandırabilecek kapasitede bir yapım olarak karşımıza çıkmış ve türü sevenleri umutlandırmıştı.(Benim gibi) Acaba Bioware eski günlerine geri mi dönüyordu.

Dragon Age: Origins’in sunduğu yeni evren, renkli karakterler, karakterler arası seçimleriniz ile gelişen ilişkiler ve farklılaşan hikaye akışı sayesinde özlediğimiz RPG oyununa kavuşturmuştu bizleri.

Dragon Age: Origins’in başarısı ardından doğal olarak devamı geldi. Nitekim 2011’de çıkan Dragon Age 2, beğenilen dinamiklerden tamamen uzaklaşmış, lineer aksiyon tabanlı bir oynanışa kaymıştı.

Dragon Age 2’de negatif eleştirileri üzerine toplayan Bioware, Dragon Age: Inquisition’ı duyurduğunda herkesin kafasında koca koca soru işaretleri vardı. Bioware seriyi bu oyunla olması gereken çizgiye sokabilecek miydi? Yoksa bir başka büyük hayal kırıklığı mı geliyordu.

Dün yeni oyuna ait, oyunun dünyasında dolaştığımız, oyun içi görsellerden oluşan bir video yayınlandı.

Videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Şahsen oyunun grafiksel olarak kaymış olduğu çizgifilm/animasyon vari çizgiyi bünyemin pek kabul etmediğini söylemem lazım. Yeni nesil konsollarda boy gösterecek olan oyunun görselliği biraz fazla yapaymış gibi geldi bana. 2014 Sonbaharında çıkış yapacak oyun için daha fazla bilgi ve video geldikçe onları da sizlere yorumlarımız ile aktarıyor olacağız.

Benim ilgimi çeken ve sizlerle paylaşmak istediğim ise, ikinci oyunun DLClerinden birinin(Mark of the Assassin) de ana karakteri olan ve Dragon Age: Redemption adı altında webisode yazmış, çekmiş ve oynamış Felicia Day’in, Dragon Age: Inquisition yapımcılarına verdiği moral mesajı oldu.

Yukarıda paylaştığım videonun altına yorum yapan Felicia Day, oyunu beğenmeyenlere, atıp tutanlara, bu oyunu sakın batırmayın tehditleri atanlara seslenmiş ve yapımcıları rahat bırakmalarını istemiş.

Felicia Day’in yorumu ahanda şöyle aşağıdaki gibi:

feliciaday_ayar

Evet gördüğünüz üzere oyunu daha şimdiden boklayanlara dayanamamış ve cevabı çok da güzel yapıştırmış Felicia ablamız.

Felicia ablanın lafının üzerine laf olmaaazzz!!

Felicia-Day-DAR

Hadin

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...
Devamını oku:
DRACULA DİZİSİNDEN İLK FRAGMAN

Fragman manyağı olduk son 1 hafta içinde ve bu iyi bir şey lan resmen. NBC'nin...

Superior Spider-Man

Marvel "Hayır abi bizim yaptığımız şeyin DC'nin Yeni 52'si ile hiç alakası yok!" diyedursun, Ocak...

Kapat