• Home
  • keyboard_arrow_right OYUN
  • keyboard_arrow_right Konsollar İçin Elder Scrolls Online Başka Bahara Kaldı

OYUN

Konsollar İçin Elder Scrolls Online Başka Bahara Kaldı

ExOblivione 8 Mayıs 2014


Background
share close

teso

Üzerine çok konuşulan yazılan çizilen Elder Scrolls Online’ın Xbox One ve PS4 versiyonlarına erteleme haberi geldi.

Taze gelen bu haber gerçekten ilginç ve insanın kafasında türlü komplo teorileri kurdurtacak türde.

Oyunun konsol versiyonlarının Haziran ayında satışa çıkması bekleniyordu. Bekleyenler arasında PC betasına katılmış, konsol halini merak eden ben de varım.

Oyunun konsollarda nasıl görüneceği, nasıl bir oyun arayüzü sunacağını merak ediyordum doğrusu. Final Fantasy XIV : A Realm Reborn’un PS4 kontrolcüsüne harika uyarlanmış arayüzünü gördükten sonra ESO’dan beklentim büyüktü.

Fakat bunu bir 6 ay daha göremeyeceğiz anlaşılan.

Haberin aslını şuradan okuyabilirsiniz.

tesops4

Şayet oyunu konsolunuzun rahatlığında oynamayı bekleyenlerdenseniz, bu ertelemeyi telafi etmek adına Bethesda/Zenimax Online oyunculara bir teklif sunuyor. Oyunun PC/Mac versiyonunu Haziran ayına kadar satın alırsanız, oyunun konsol versiyonu çıktığında ekstra 20$ vererek karakterinizi PC/Mac’den PS4/Xbox One’a aktarmanız ve oynamaya orada devam etmeniz mümkün. Hem de 30 günlük oynama süresi bedava olarak.

Tabi bu ne kadar iyi bir telafi teklifi sayılır veya oyunu konsolda oynamayı bekleyenleri ne kadar memnun eder bilmiyorum.

Yine de oyunu oynamak için yanıp tutuşuyorsanız ve 6 ay daha bekleyemeyecekseniz bu teklifi değerlendirin bence. Böylece oyuna hem PC’de hem de konsolda sahip olabileceksiniz.

esops4

Bu son dakika ertelenme haberi en çok ESO’nun eninde sonunda f2p modeline döneceği dedikodusunu canlandırmaya yarayacaktır. Zira günümüzde aylık ücretli MMOlar f2p veya farklı modeller kullanan rakipleri karşısında pek iyi karşılanmıyor. ESO’nun tartışmalı kalitesi bu dedikoduların büyümesini destekliyor ne yazık ki.

Bakalım 6 ay sonra, tek sefer 60 dolar ödemeli sonrası bedava bir oyun mu bulacağız karşımızda yoksa aylık ücrete devam eden bir oyun mu?

Hadin

Etiketler: .

Previous post

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış

Yorumunu Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site çöp yorumlardan kaçınmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıkla.