Çizgi Roman, Film-Dizi, Oyun, Etkinlik haberleri, Cosplay galerileri ve Podcast yayınları!

Konsollar İçin Elder Scrolls Online Başka Bahara Kaldı

teso

Üzerine çok konuşulan yazılan çizilen Elder Scrolls Online’ın Xbox One ve PS4 versiyonlarına erteleme haberi geldi.

Taze gelen bu haber gerçekten ilginç ve insanın kafasında türlü komplo teorileri kurdurtacak türde.

Oyunun konsol versiyonlarının Haziran ayında satışa çıkması bekleniyordu. Bekleyenler arasında PC betasına katılmış, konsol halini merak eden ben de varım.

Oyunun konsollarda nasıl görüneceği, nasıl bir oyun arayüzü sunacağını merak ediyordum doğrusu. Final Fantasy XIV : A Realm Reborn’un PS4 kontrolcüsüne harika uyarlanmış arayüzünü gördükten sonra ESO’dan beklentim büyüktü.

Fakat bunu bir 6 ay daha göremeyeceğiz anlaşılan.

Haberin aslını şuradan okuyabilirsiniz.

tesops4

Şayet oyunu konsolunuzun rahatlığında oynamayı bekleyenlerdenseniz, bu ertelemeyi telafi etmek adına Bethesda/Zenimax Online oyunculara bir teklif sunuyor. Oyunun PC/Mac versiyonunu Haziran ayına kadar satın alırsanız, oyunun konsol versiyonu çıktığında ekstra 20$ vererek karakterinizi PC/Mac’den PS4/Xbox One’a aktarmanız ve oynamaya orada devam etmeniz mümkün. Hem de 30 günlük oynama süresi bedava olarak.

Tabi bu ne kadar iyi bir telafi teklifi sayılır veya oyunu konsolda oynamayı bekleyenleri ne kadar memnun eder bilmiyorum.

Yine de oyunu oynamak için yanıp tutuşuyorsanız ve 6 ay daha bekleyemeyecekseniz bu teklifi değerlendirin bence. Böylece oyuna hem PC’de hem de konsolda sahip olabileceksiniz.

esops4

Bu son dakika ertelenme haberi en çok ESO’nun eninde sonunda f2p modeline döneceği dedikodusunu canlandırmaya yarayacaktır. Zira günümüzde aylık ücretli MMOlar f2p veya farklı modeller kullanan rakipleri karşısında pek iyi karşılanmıyor. ESO’nun tartışmalı kalitesi bu dedikoduların büyümesini destekliyor ne yazık ki.

Bakalım 6 ay sonra, tek sefer 60 dolar ödemeli sonrası bedava bir oyun mu bulacağız karşımızda yoksa aylık ücrete devam eden bir oyun mu?

Hadin


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...
Devamını oku:
Square Enix’in Thief Oyunu Film Oluyor!

HollyWood’un çizgi roman uyarlamaları furyasının bir sonraki adımının oyun uyarlamaları olacağını hepimiz tahmin etmiştik. Daha...

Jimmy Fallon, The Roots ve Güç Uyanıyor Ekipleri Star Wars Şarkılarını Seslendiriyor!

Jimmy Fallon'un sunduğu "The Tonight Show"da Star Wars: The Force Awakens (Yıldız Savaşları: Güç Uyanıyor)...

Kapat