• Home
  • keyboard_arrow_right OYUN
  • keyboard_arrow_right Metro Serisi PS4 ve XBOX ONE’a mı Geliyor?

OYUN

Metro Serisi PS4 ve XBOX ONE’a mı Geliyor?

ExOblivione 31 Mart 2014 1


Background
share close

Metro 2033, Rus yazar  Dmitry Glukhovsky’un aynı adlı romanından uyarlanmış ve Mart 2010’da PC ve Xbox 360 için satışa çıkmıştı. THQ tarafından yayınlanan ilk oyunun hakları ve yapımcı stüdyosu olan 4A Games, THQ’nun iflası ile Deep Silver’a geçmişti.

metro_20333

Serinin devam oyunu Metro: Last Light geçtiğimiz senenin Mayıs ayında Ps3, Xbox 360 ve PC için satışa çıkmış ve 100 üzerinden 80 metacritic ortalaması ile serinin başarısını devam ettirmişti.

Metro-Last-Light1

İlk oyunu oynayamamış olsam da Metro: Last Light’ı oynama fırsatı edindim. Oyunun sunduğu atmosferi ilgi çekici bulduğumu söylemem gerek. Oynanış olarak da bu atmosferi destekleyen, zevkli bir oyun Metro: Last Light.

metrol2

Oyunu oynarken içimden geçirdiğim “bu oyunu yeni nesil grafiklerle oynayabilseydim keşke” temennim sanırım gerçekleşiyor.

Bu sabah saatlerinde yabancı oyun sitelerine düşen habere göre bir İtalyan video oyunları forum sitesi olan EveryEye.it’de Metro Redux adlı oyun paketinin ayrıntıları yayınlandı.

metroredux1

Forumda yayınlanan ve kısa süre içerisinde kaldırılan paketin içeriğinde Metro 2033 ve Metro Last Light oyunlarının Ps4 ve Xbox One için yenilenmiş versiyonları yanı sıra tüm DLCler, oyunların müzikleri  ve sınırlı üretim bir kutunun yer alacağı belirtilmiş.

Her ne kadar yeni nesil konsollarımızda eski neslin portlarından çok (bknz. Tomb Raider Definitive Edition) yeni nesil oyunlar görmek için sabırsızlanıyor olsam da, bazı eski nesil oyunların bu tarz bir tekrar çıkışı hakettiklerini düşünüyorum.

Eh sizi bilmem ama ben bu paketin Deep Silver tarafından onaylanmasını dört gözle bekliyorum.

Hadin

Tagged as: .

Previous post

Post comments

This post currently has 1 comment.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.