• Home
  • keyboard_arrow_right OYUN
  • keyboard_arrow_right Wolfenstein The New Order Tanıtımları Bir Harika!

OYUN

Wolfenstein The New Order Tanıtımları Bir Harika!

ExOblivione 15 Nisan 2014


Background
share close

wolfen1

id Software’in Bethesda’ya geçmesi ile beraber id Software’e ait serilerin yeni oyunlarının duyuruları da peşpeşe geldi.

Bunlardan son zamanlarda özellikle tanıtım videoları ile ilgimi oldukça çeken Wolfenstein The New Order’dan biraz bahsedeceğim sizlere.

Wolfenstein 3D günlerimi unutmam pek mümkün değil. Oyunun her gizli odasını keşfedebilmek için defalarca oynadığım bir oyundu kendisi. Ve tabi ki çoğu insan gibi benim de ilk fps oyunumdu.

wolfenstein-3d

Wolfenstein 3D’nin başarısı ve sonrasında gelen Doom, id Software’in bugünlere gelmesinde büyük paya sahiptir.

Aynı zamanda fps kültürünün oluşmasına katkıları da önemlidir.

Geçtiğimiz yıllar içerisinde bir kaç defa Wolfenstein serisi için yeniden yapımlar ve devam oyunları yapıldı. Hatta bir tanesine yine bayağı kendimi kaptırmıştım.

Gelgelelim video oyunlarının ve fpslerin içinde bulunduğu mevcut dönemde, Wolfenstein veya Doom gibi lineer ilerleyen standart fps dinamiklerinden fazlasını bekliyor artık oyuncular. İyi bir hikaye, kaliteli oyun dinamikleri  yanı sıra kaliteli bir internet üzerinden çoklu oyuncu desteği, co op desteği gibi modlar, günümüz fpslerinde aranan özellikler. Hatta Titanfall örneği gibi hikaye modunu tamamen kenara bırakıp internet üzerinden çoklu oyunculu modlara sırtını yaslayan fpsler görmeye başladık.

Wolfenstein-The-New-Order-01

Bu yüzden geçtiğimiz E3 2013 fuarında yeni bir Wolfenstein oyunu duyurulduğunda, habere ve oyuna oldukça mesafeli yaklaşmıştım. İçinde bulunduğumuz şu zamanda saf bir fps serisini yeniden canlandırmak büyük bir riskti. O oyun Wolfenstein adını taşıyor olsa da.

Lakin tanıtım videoları geldikçe, bu sefer MachineGames tarafından geliştirilen Wolfenstein The New Order’a kanım ısınmaya başladı.

Bethesda bu oyunun tanıtımlarında hangi ajans ile çalışıyor ise, bu oyunu nasıl tanıtacaklarını çok iyi anlamışlar ve insanı heyecanlandıran daha doğrusu umutlandıran tanıtımlara imza atıyorlar.

İşte bu tanıtımların şimdiye kadar yayınlanmış olanlarını ve oyuna karşı artan ilgimi sizlerle paylaşmak istedim.

Oyunun müziklerinin ait olduğu tamamen kurgu Neumond Recordings’e ait Neumond Classics videosunu da unutmayalım.

id Software tarafından geliştirilen Id Tech 5 motorunu kullanan oyun 23 Mayıs’da PC, PS3, Xbox 360, PS4 ve Xbox One platformlarında satışa çıkıyor.

Umarım tanıtımları ile yükselttikleri beklentilerimi boş çıkarmazlar.

Hadin

Tagged as: .

Previous post

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.