Çizgi Roman, Film-Dizi, Oyun, Etkinlik haberleri, Cosplay galerileri ve Podcast yayınları!

Son Zamanların En Korkunç Oyun Demosunu Oynadık!

pt1

Selam gençler!

Geçen gün son zamanların en korkunç oyun demosunu oynadım. Ve şimdi bu berbat, tüylerimi diken diken eden deneyimi sizlerle paylaşmak istiyorum.

Oyun ile ilgili kısaca bilgi vermek gerekirse, oyunumuzun ismi P.T. ve bu seneki Gamescom Sony Konferansında duyurulan oyunlardan biri.

Tamamen adı sanı duyulmamış bir stüdyo tarafından -7080s- geliştirilen bu oyunun demosu gerçekten insanı altına sıçırtacak kalitede.

Ama asıl süpriz demoyu bitirdiğinizde karşınıza çıkıyor. Zira aslında P.T. tamamen bir pazarlama ürünü.

Nasıl mı?

Şöyle ki, Metal Gear Solid serisi ile ünlü olan Hideo Kojima yeni dahil olduğu korku oyunu projesini duyurmak için uydurma bir stüdyo ismi altında bu oyun demosunu hazırlıyor. Daha sonra Gamescom’da oyun Sony Konferansında duyuruluyor ve psn storedan demoyu indirip oynayabileceğimiz söyleniyor.

pt2

4 duvar arasında bir sen eksiksin zaten! Defoolll!!

 

pt4

Altı böcüklü konuşan kağıt poşet. Ne çektiniz olm!

Tabi insanlar merak edip hemen indiriyorlar ve başlıyorlar oynamaya.

Ve çok geçmeden biri demoyu bitiriyor ve sondaki süprizle karşılaşıyor.

Bu süpriz, hayatta kalma-korku oyunları içerisinde çok önemli bir yere sahip Silent Hill serisinin yeni oyununa ait duyuru olunca millet kafayı yiyor tabi.

Hideo Kojima’nın öncülüğünde geliştirilen oyunda bir başka önemli isim daha yer alıyor: Guillermo Del Toro!

kojima1

İşte hepsi bu kafadan çıkıyor.

Bu ikiliden şu pazarlama şaheseri, dibine kadar korkunç demo çıktıysa, asıl oyunda bizi neler bekliyor düşüncesi bile tüylerimi diken diken etmeye yetiyor.

Bu arada oyunun adı Silent Hill değil Silent Hills olacak. Yani büyük ihtimal tek bir boyut değil bir çok farklı boyutla mücadele edeceğiz veya tek mekan değil Silent Hill laneti tüm dünyayı sarmış durumda.

Demoya ait bir başka Kojima vari komiklik ise P.T.  oyunun adı değil Playable Teaser ın kısaltması olması. Bildiğin dalga geçmiş yani herif.

Fragmandan edindiğimiz bir başka bilgi ise, başrol karakterimizi Walking Dead dizisinden tanıdığımız Norman Reedus’un canlandıracak olması.

pt3

Norman abi direk Walking Dead’den çıkıp gelmiş gibi.

Şayet bir Ps4’ünüz varsa demoyu bir an önce çekin ve deneyimleyin. Bir benzeri şu an piyasada olmayan gerçekten kaliteli korkuyu yaşayacaksınız.

Unutmadan, kulaklık olmadan oynamayın. Kulaklık şart.

Ben oynayamam şimdi bunu diyorsanız, sizin için acıya katlanıp bana beyin avuçlaması geçirten bu korku dolu deneyimi Geekstra youtube kanalımızdan izleyebilirsiniz.

Şimdiden uyarayım, bol küfür içermektedir.

Hadin

pt5

Selam Gençlerrrrrr arghhh!


Comments to Son Zamanların En Korkunç Oyun Demosunu Oynadık!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...
Devamını oku:
Geekstra’nın Yeni Yazarları, Aramıza Hoşgeldiniz!

Selam gençler! Bir süre önce yeni yazar arayışında olduğumuzu duyurmuştuk. Bu duyurumuz sonrası takipçilerimizden gelen...

[Fragman] Kahramanların Savaşından Yeni Ant-Man Görüntüleri

Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı filmi için yayımlanan Alman reklamda Ant-Man’e odak verilmiş. Fragmana Ant-Man’in Hawkeye’ın...

Kapat