• Home
  • keyboard_arrow_right TEKNOLOJİ
  • keyboard_arrow_right İNTERNET
  • keyboard_arrow_right Google Hızlı Davrandı

TEKNOLOJİ

Google Hızlı Davrandı

R.ist.T.O. 15 Nisan 2014


Background
share close

Hani geçenlerde Facebook’un insanız hava araçları geliştiren Titan Aerospace adlı bir firmayı satın almak istediğinden bahsetmiştim ya (ahanda link!). Görülen o ki Google Facebook’tan hızlı davranmış ve Titan Aerospace’i satın almış.

Alım fiyatı kamuya açıklanmadı ama Facebook arayı açmadan 20 Milyon dolara yine benzer bir insansız hava aracı geliştiricisi olan Britanya menşeli Ascenta firmasını almayı planladığını açıkladı.

Titan Google’ın hali hazırda devam eden Google Loon projesiyle yakından çalışarak internet erişimi bulunmayan bölgelerde hızlı ve ucuz internet hizmeti sağlamayı planlıyor. Tabii bir çok alıcı ve vericiyle donatılabilen bu araçlar yüksek çözünürlük fotoğraf çekme, data transferi sağlamak gibi standart uyduların çoğu işlevini yerine getirebilmesiyle Google’ın Maps gibi diğer birimleri için de faydalı olacağı söyleniyor.

Giderek Google’ın Skynet olduğuna olan inancım kuvvetleniyor. Adamların artık insansız hava aracı üreten bir birimi, robot üreten bir birimi ve quantum bilgisayarları var…

The end is nigh!!

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.

Etiketler: .

Yazar

R.ist.T.O.

İzle, oku, tüket... Tekrarla.

list Arşiv

Background
Previous post

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış

Yorumunu Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site çöp yorumlardan kaçınmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıkla.