Çizgi Roman, Film-Dizi, Oyun, Etkinlik haberleri, Cosplay galerileri ve Podcast yayınları!

Google Hızlı Davrandı

Hani geçenlerde Facebook’un insanız hava araçları geliştiren Titan Aerospace adlı bir firmayı satın almak istediğinden bahsetmiştim ya (ahanda link!). Görülen o ki Google Facebook’tan hızlı davranmış ve Titan Aerospace’i satın almış.

Alım fiyatı kamuya açıklanmadı ama Facebook arayı açmadan 20 Milyon dolara yine benzer bir insansız hava aracı geliştiricisi olan Britanya menşeli Ascenta firmasını almayı planladığını açıkladı.

Titan Google’ın hali hazırda devam eden Google Loon projesiyle yakından çalışarak internet erişimi bulunmayan bölgelerde hızlı ve ucuz internet hizmeti sağlamayı planlıyor. Tabii bir çok alıcı ve vericiyle donatılabilen bu araçlar yüksek çözünürlük fotoğraf çekme, data transferi sağlamak gibi standart uyduların çoğu işlevini yerine getirebilmesiyle Google’ın Maps gibi diğer birimleri için de faydalı olacağı söyleniyor.

Giderek Google’ın Skynet olduğuna olan inancım kuvvetleniyor. Adamların artık insansız hava aracı üreten bir birimi, robot üreten bir birimi ve quantum bilgisayarları var…

The end is nigh!!

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...
Devamını oku:
75 YILLIK SUPERMAN!

Vay anasını sayın seyirciler. Biz bir Superman çizemedik bak adamlar 75 senedir ekmeğini yiyorlar! Şşşşş,...

[Fragman] Into The Storm

Neden bilmiyorum ama Twister, benim kafamda güzel bir anı olarak yer edinmiş bir filmdir. Yoo...

Kapat