TÜRKÇE ÇİZGİ ROMAN

Bu Yaz Okumanız Gereken 10 Türkçe Çizgi Roman (2014)

Geekstra 15 Nisan 2014


Background

slider_10_türkçe_çizgi_roman

Listeye başlamadan önce, başlığı/konuyu bir açalım. Öncelikle neden bu yaz? “Bu” yaz çünkü yeni çıkmış veya baskısı yeni yapılmış çizgi romanlardan oluşuyor liste. “Yaz” çünkü çizgi roman okurlarının büyük bir çoğunluğu “öğrenci” olduğuna göre, yazın çizgi roman okumak için bol bol boş vakti olacak bir kitle söz konusu. Yaz tatilinin keyfini evde, havuz/deniz kenarında, hamakta, şezlongta çıkaranlar, uzun yolculuklarda araba/otobüs/tren/uçak koltuklarına hapsolmuş olanlar için ilaç gibidir çizgi roman. Peki türkçe çizgi romandan kasıt ne? Türkçe yayınlanmış çizgi romanlardan oluşuyor liste. Çeviri çizgi romanlar domine etse de, orijinal dili türkçe olan çizgi romanlar da yok değil listede. Buarada yazı beklemek zorunda değilsiniz tabii 🙂

O zaman başlayalım! İşte mutlaka okumanız gereken 10 türkçe çizgi roman!

avengers_klasik_1

10. Avengers Klasik Cilt 1

Bol bol Marvel filmi izlediğimiz şu dönemde, Avengers ekibinin ilk/klasik maceralarını okuyabilmemiz için güzel bir fırsat Avengers Klasik Cilt 1.

Gelmiş geçmiş en büyük kaharamanlar bir araya geliyor. 2. Dünya Savaşı efsanesi Captain America, Asgardın en büyük savaşçısı; Gök gürültüsü tanrısı THOR, günümüzün en dahi sanayicisinin şövalyeye dönmüş hali; Iron Man, yenilmez ikili; Giant-Man ve Wasp, ne yapacağı kestirilemeyen dünyanın en güçlü yaratığı Hulk ve tabii onları takip eden diğerleri. Tek başlarına eşi benzeri görülmemiş bireyler. Birlikte ise onlar Avengers, dünyanın en kudretli takımı. Karşılarında ise kötülükler prensi Loki, denizlerin hırçın savaşçısı Namor, 2. Dünya Savaşı suçlusu zalim bilim adamı Zemo ve onun kurduğu kötülüğün efendileri, gelecekten gelen bir fatih Kang, hepimizin tanıyıp sevdiği Spider-Man ve diğerleri.

Yazar: Stan Lee…
Çizer: Jack Kirby, Don Heck…
Çevirmen: Çetin Şan
Yayınevi: Gerekli Şeyler
Sayfa: 280

Devam >

Tagged as: .

Previous post

Post comments

This post currently has 3 comments.
  1. Cagatay C on 7 Mayıs 2016

    Su deadpool marvel evrenini olduruyoru begenmeyen bi tek benim heralde, cok oldu bittiye gelmis hikaye

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.