Çizgi Roman, Film-Dizi, Oyun, Etkinlik haberleri, Cosplay galerileri ve Podcast yayınları!

AGE OF ULTRON SAHNE ARKASI

DVD/Blu Ray koleksiyonculuğun en önemli ögesi olmasa da en azından benim için DVD/Blu Ray’in başarı kriteri diskte bulunan eklerdir. Evet uncut/directors cut/extended version/ alternatif sahneler DVD/Blu Ray’i aldıran faktörler olsa da, dediğim gibi benim olayım ekler.

Bu DVD ekstraları beni çocukluğumda sihirbazlık programlarının sonunda bir iki basit ilüzyonun nasıl yapıldığını izlerken yaşadığım mutluluk dolu anlara götürmese de az çok teğet geçmemi sağlıyor.

Evet bazı ekstraların gerçeten bir fan servis olmaktan öte pazarlama ve gösteriş amaçlı olması için kurgulandığının farkındayım ama yine de sahneleri nasıl çektikleri, CGI uygulamalarını nasıl yaptıkları gibi şeyleri gösterdiklerinde sinema büyüsünden bir sır öğrenmiş gibi hissediyorum.

geekstra_james spader_1

Genelde daha çok teknik kısımlar ilgimi çekse de Age of Ultron’un sahne arkası ekstralarını merak etmemin en büyük sebebi James Spader’ın motion capture çekimlerindeki oyunculuğunu görmek istememden kaynaklanıyor.

Aşağıdaki videoda da göreceğiniz gibi Elizabeth Olsen “Ultron ile karşılıklı oynadığınızda James Spader’ın sırtından yükselen ve Ultron’un göslerini temsil eden ışıklara bakmamız gerekiyordu. Fakat bu okadar sinir bozucu bir durum ki, önümüzde izlenecek okadar çok şey var ken (James Spader’ın oyunculuğu) biz yukarı bakmak zorundaydık ” gibi bir açıklama yapıyor. James Spader’ın gerçekten ultronu oynayışını görmek için sabırsızlanıyorum!

Türkiye’de ne zaman raflara gelir bilmiyorum ama Blu Ray çıkış tarihi 2 Ekim olarak duyruldu.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...
Devamını oku:
GERÇEK SPACE ODDITY

Kendsi uzay yürüyüşünü yapan ilk Kanadalı. Hatta uluslar arası uzay istasyonuna komutanlık yapan ilk Kanadalı....

Örümcek-Adam: Eve Dönüş Ön Gösterimi Kazananları Belli Oldu!

Selam gençler! 7 Temmuz'da vizyona girecek Örümcek-Adam: Eve Dönüş filmi için yaptığımız ön gösterime katılmaya...

Kapat