Çizgi Roman, Film-Dizi, Oyun, Etkinlik haberleri, Cosplay galerileri ve Podcast yayınları!

Hasbro Sinematik Evren Yaratıyor!

kapak

Hollywood’da “Herkese bir evren!” kampanyası yapılıyor bu aralar.

Hasbro’nun oyuncaklar lisanslarını filmleştirmek için kurduğu Allsparks Pictures ve Paramount Transformers evreni ile yetinmeyip G.I. Joe, ROM, M.A.S.K., Visionaries ve Micronauts’ın bir arada olacağı bir film evreni oluşturacaklarını belirtti.

Transformers’ın devam filmleri için hali hazırda bir yazarlar odası kurulmuş durumda ve önümüzdeki 10 sene için Transformers filmleri senaryoları geliştirmekteler.

Paramount – Hasbro ikilisi 2009 senesinde “G.I. Joe: The Rise of Cobra” ve 2013 senesinde de “G.I. Joe: Retaliation” filmlerini piyasaya sürmüş fakat popüler oyuncularla donatılmış olmalarına rağmen ne izleyicilerden ne de eleştirmenlerden geçer not alabilmişti. Anlaşılan G.I. Joe filmlerinde az da olsa temeli atılan Hasbro evreni ile riskleri minimize ederek yeni serileri tanıtma girişiminde bulunacaklar.

Paramount ve Hasbro’nun Marvel gibi önce her seri için birer film sonrasında da Avengers vari bir ekip filmi mi çekeceği yoksa daha ilk filmden birbirleri ile işbiriliğ haline ortaya karışık bir film mi yapacakları belli değil. Fakat Hasbro’nun oyuncak dünyasının Disney’i olduğunu göz önünde buludrursak (adamların bünyelerine katmadığı oyuncak üreticisi kalmadı resmen) sonuna kadar suyuyu çıkartmaya meyinli olduklarını varsaymak hiç de abartı sayılmaz.

İşin içinde nostalji olunca ister istemez haberi uzattıkça uzattım. Madem yazıyı bu kadar uzattım, bahsi geçen serilerden (ve bu oyuncak lisanslarına neden seri dediğimi de açıklayaraktan) biraz daha bahsederek yazıyı daha da uzatayım diyorum.

Devam>>

Önceki1 - 6Sonraki
Klavyenizi ← → kullanarak ilerleyin


Comments to Hasbro Sinematik Evren Yaratıyor!

  • gençler ROM üzerinde marvel’ın bir hakkı yok mudur? Seneye yeni seri çizgi romanı da çıkıyor halbuki.

    halil saygın 23 Aralık 2015 10:28 Cevapla
    • ROM’un çizgiroman serisi IDW’dan çıkacak. Marvel’in ROM üzerinde herhangi bir hakkı olmaması muhtemel.

      R.ist.T.O. 23 Aralık 2015 10:35 Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...
Devamını oku:
Jared Leto, Joker Rolü Hakkında Konuştu

Suicide Squad filminde The Joker karakterine  hayat verecek olan Oscar ödüllü aktör Jared Leto, karakteri ile ilgili  Entertainment...

[Fragman] Arrow 3. Sezon Teaser!

Arrow dizisi için heyecanlı mıyız? Ben heyecanlıyım doğrusu. Bu sezonda diziye eklenecek yeni karakterler, Roy...

Kapat