Çizgi Roman, Film-Dizi, Oyun, Etkinlik haberleri, Cosplay galerileri ve Podcast yayınları!

THE MIGHTY THOR #1 – ÖN İNCELEME

11 Kasım’da (2015 evet) yeni Thor serisi The Mighty Thor’a kavuşuyoruz. Son yılların en iyi yazarlarından (ki bir önceki Thor serisi de ona emanetti) Jason Aaron’un imzasını taşıyan bu yeni Thor’un çizerleri ise Russell Dauterman ve Matt Wilson.

Marvel ilk sayıdan küçük bir önizleme yayınladı. Fikri o kadar beğendim ki Geekstra sayfalarına taşımadan edemedim.

Ama önce neden bir kadın Thor ile karşı karşıya olduğumuzu bilmeyenler için kısa bir özet geçeyim.

Geçtiğimiz yılın büyük Marvel Event’i (Marvel Olayı – tüm Marvel evrenini etkileyen, neredeyse tüm Marvel serilerine yayılan bir hikaye örgüsü) olan Original Sin hikayesi, Uatu’nun öldürülmesiyle başlar. Bu cinayetle beraber Watcher (izleyici/gözcü) olarak bildiğimiz Uatu’nun sakladığı bir çok sır da açığa çıkar. Bu sırlardan biri de Angela’nın Odin’in kızı olduğu gerçeğidir. Angela’nın, Asgard ile Tenth Realm’in (Onuncu Diyar) Angelları (Melekleri!) arasındaki savaşta öldüğünü zanneden Odin, Onuncu Diyar’ı diğer dokuz Diyar’dan ayırır ve varlığına dair her şeyi siler. Onuncu Diyar sanki hiç varolmamıştır. Thor tüm bu yeni bilgilerle Frigga’nın kapısına dayanır ve ardından kız kardeşi ile ilgili daha çok şey öğrenmek için kardeşi Loki ile birlikte Onuncu Diyar’a gider. Yaşanan tüm bu gelişmelerin ardından Nick Fury, Thor’a bilmediği başka bir sırrı fısıldayacak ve Thor çekici Mjolnir’i kaldırma yetisini kaybedecektir (haydaa?).

Original Sin hikayesinin ardından Thor artık çekicini kullanamadığı için savaş baltası Jarnbjorn’ü kapar ve yardırmaya başlar. Bunu takiben Dark Elflerin eski lideri Malekith the Accursed ile girdiği mücadelede sol kolunu kaybeder (oha?!). Tüm bunlar yetmezmiş gibi kimliği belirsiz bir hatun çıkar (ki daha sonra onun göğüs kanseri ile savaşmakta olan Jane Foster oladuğunu öğreniyoruz) Mjolnir’i tek hamlede kaldırıverir ve Thor’un güçlerine sahip olur. Artık yeni Thor, Jane Foster’dır. Bizim Thor abi ise Odinson ismi ile elinde Jarnbjorn süper kahramanlığa devam eder. Yitirdiği kolunun yerinde de kara urudan yapılma bir protez vardır artık.

Önizlemeden gördüğümüz kadarıyla yeni Mighty Thor serisi de bir önceki serinin kaldığı yerden devam ediyor. Kanser, kemoterapi ve dolayısıyla ölüm ile boğuşmakta olan Jane Foster bir yandan da Mjolnir’i kapıp Thor’a dönüşmeye devam ediyor. Jane Foster’in ölüm ile yarı tanrı güçleri arasında gidip gelen hayatı, okuyucuya da yaşamı sorgulatmayı başarıyor. Tipik bir süper kahraman hikayesi yok artık karışımızda. Marvel, The Mighty Thor ile resmen tokatlıyor bizi.

İlk sayı 6 farklı kapakla çıkacak. Bu kapakların da önizlemelerini hemen aşağıda bulabilirsiniz.


Comments to THE MIGHTY THOR #1 – ÖN İNCELEME

  • Thor’un kulağına Nick Fury tarafından fısıldanan sır bir önceki Thor serisinde açığa çıktı mı? Original Sin’i okumuş ve bir çok Marvel çizgi romanını da yanında okumuştum; ama Secret War’ın sürdüğü (bitime geldiği) ve All New, All Different Marvel’ın başladığı şu günlerde geriye de dönmek istemiyorum.

    Thor’a böylesi bir yük veren, işlemiş olduğu günah nedir? Ya da en azından tam olarak hangi sayıda bahsi geçtiğini söylerseniz oradan da bakabilirim. 🙂

    Gorath 22 Ekim 2015 10:37 Cevapla
  • Nick Fury’nin Thor’un kulağına ne fısıldadığı açıklanmadı hiç 🙂 Eğer bu seriye başlamak istersen geriye dönmene gerek yok.

    kafkaesk 22 Ekim 2015 16:40 Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...
Devamını oku:
Video Oyunlarında Sansür: Top 5

Sansür. Dünyanın en özgür ülkelerinde bile uygulanan bir eylem. İnsana dair olanı insanın gözünden uzak...

Captain America 3’te Hawkeye?

Collider'e verdiği bir röportajda Jeremy Renner Captain America 3 filminde olabileceğine dair sinyaller vermiş diyorlar....

Kapat