• Home
  • keyboard_arrow_right DC
  • keyboard_arrow_right BATMAN VS SUPERMAN
  • keyboard_arrow_right [Yorumlu] Dark Knight III – The Master Race – Kim Bu Frank Miller?

DC

[Yorumlu] Dark Knight III – The Master Race – Kim Bu Frank Miller?

R.ist.T.O. 16 Mayıs 2015


Background
share close

[Yorumlu] tag’i altında teknik olarak ikinci konu başlığım Frank Miller’ın yeni Dark Knight serisi Dark Knight III – The Master Race.

Bilenler biliyor; Frank Miller zamanında çizgi roman mecrasında görmeye alışılmamış karanlık ve politik alt metinli yapımlarıyla isim yapmış bir yazar/çizer. İlklerinin yanı sıra daha indie ve marjinal tek hikayelerde okuduğumuz türden hikaye ve anlatımları main stream’e taşımış olmasıyla bir çok okur ve eleştirmen tarafından bir “usta” olarak anılıyor.

Daha yeni okuyucular ise Frank Miller’ı belki beyaz perde uyarlamaları ile tanımıştır. Sansasyon yaratmış 300 ve Sin City filmleri artık çizgi roman mecrasının da ötesinde bir marka haline getirdi Frank Miller’ı.

Dayımız Kevin Smith başta olmak üzere bir çok insan tarafından Batman’in karanlık ve ciddiye alınır bir kahraman olma yolunda en önemli temel taşlarından biri Frank Miller’ın Dark Knight serisi olarak kabul edilir. Benim de kişisel görüşüm Year One ve Dark Knight serilerinin “modern Batman” efsanesini oluşturan hikayeler arasında olduğu.

Peki Frank Miller’ın Dark Knight serisine dönüşü ve bir üçleme halinde tamamlama projesi durup dururken nereden çıktı? DC’nin stratejilerini ve içerik çıkış planlarını bilmemiz elbette çok mümkün olmasa da birkaç konu akla geliyor:

geekstra_darkknight_04

“Niye?” sorusuna benim aklıma gelen ilk cevap “Batman V Superman” filmi. Filmin Frank Miller’ın “Dark Knight Returns” hikayesinden esinlendiği daha ilk açıklandığında bariz bir şekilde altı çizilen bir konuydu. Haliyle Frank Miller’ın adının ve onun yazıp çizdiği “Dark Knight” serisinin bir pazarlama aracı olmaması söz konusu değil. Bunu da en çok ses getirebilecek şekilde yapmanın yolu, klasikleşmiş çizgi roman serisine yeni bir parça eklemek olsa gerek.

Frank Miller’ın zaten “Dark Knight Strikes Back” serisini de orijinal “Dark Knight Returns”den 15 sene sonra çıkartmış olduğu gerçeği göz önüne alındığında “Dark Knight 3”ün bu sene çıkacak olması çok şaşırtıcı değil fakat baştan üçleme olarak kurgulanmış olduğu konusunda ciddi şüphelerim var.

geekstra_darkknight_02

“Dark Knight 3 – Master Race” ile ilgili düşüncelerime geçmeden önce seri ile ilgili biraz bilgi vermeye çalışacağım.

Devam edecek…

Sizin de görüşlerinizi almak isteriz. Yazının altına ve/veya sosyal medya kanallarımızdan bize ulaşın ve fikirlerinizi paylaşın!

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi!
Ayrıca Dükkanımız’a da bir göz atmayı unutmayın!

Etiketler: .

Yazar

R.ist.T.O.

İzle, oku, tüket... Tekrarla.

list Arşiv

Background
Previous post

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış

Yorumunu Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site çöp yorumlardan kaçınmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıkla.