• Home
  • keyboard_arrow_right DİZİ
  • keyboard_arrow_right MARVEL
  • keyboard_arrow_right FOX X-MEN EVRENİNİ TELEVİZYONA GETİRME HAZIRLIĞI YAPIYOR!

DİZİ

FOX X-MEN EVRENİNİ TELEVİZYONA GETİRME HAZIRLIĞI YAPIYOR!

R.ist.T.O. 20 Ekim 2015 1


Background
share close

Neler oluyor arkadaş! 15 yıldır sinema sektörünü domine eden çizgi roman uyarlamaları artık televizyonu domine etme hazırlığında.

Aylardır Fox’un X-Men için bir live action tv serisi çekmesi konuşuluyor ninternet alemlerinde. Arrow, The Flash, Dare Devil gibi çizgi roman uyarlamalarının televizyon ekranlarındaki başarısı bir çok yeni girişime ön ayak olduğu bariz. Lucifer’dan Preacher’a bizi heyecanlandıran bir çok dizi projesi de yolda. Fox da Gotham ile çizgi roman uyarlaması dizi furyasına katılmış ve beklendiğinden daha iyi sonuçlar verdiğini görmüş ki bu aksiyondan daha büyük bir pay almak istiyor anlaşılan.

X-Men ve kardeş ekiplerine odaklanmak yerine Fox’un odaklanacağı daha az bilinen karakterler olacağa benziyor.

Legion

geekstra_fox_legion_01

Xavier abimizin oğlu kendisi. Aslında teknik olarak dünya’nın en güçlü mutantı olan Legion (birlik, kalabalık, sürü gibi anlamları var) adının da ima ettiği gibi içinde bir çok farklı güç barındırıyor. Tabii bu güçlerinin büyük bir kişisel yükü ve çilesi olmasa bir Marvel karakteri olamazdı. Legion’un kafasında her mutant gücü için bedenini ele geçirmek isteyen farklı bir kişiliği bulunuyor.

FX’de yayımlanması planlanan dizi’nin yapımcılığını Fargo’dan tanıdığımız Noah Hawley üstlenecek. Dizinin resmi tanıtımı şöyle:

“Gençliğinden beri David akıl hastalıklarıyla boğuşmaktadır. Şizofren olan David hayatının büyük bir kısmını hastanelerde geçirmişitr. Fakat bir başka akıl hastasıyla karşılaşması kafasındaki seslerin ve halüsinasyonların aslında gerçek olabileceğine inanmasını sağlar…”

X-Men Legacy’de karakterin saçı ve ergen baba düşmanı triplerini çok beğenmemiş olsam da karakterin kensi pek hoşuma gidiyor. FX’in The Strain ile beklediğimden çok daha iyi bir iş çıkartmış olması ümit verici fakat Legion’un birden fazla güç/kişilik sahibi olması (burada babasıyla olan ilişkisi ve genel X-Men ekibiyle çok yakın temasta olmayacağını varsayıyorum), tanıtımdan anlaşıldığı kadar bir orijin hikayesiyle başlayacak olması ve solo bir karakter olması dizinin David’in güçleri ve kişilikleriyle boğuşmasının çervresinde kurgulanacağı izlenimini veriyor bana. Bu da “çizgi roman uyarlaması” ve “X-Men” spinoffu olarak sunulacak bir dizinin yarattığı beklentiler karşısında nasıl bir sonuç verir merak uyandırıyor.

Hellfire

geekstra_fox_hellfire_02

Bilen biliyor The Hellfire Club uzun yıllar X-Men’in düşmanı bir çeşit iluminati vari bir grup. Sebastian Shaw ve Emma Frost gibi karakterlerin çıkış yaptığı bir organizasyon (X-Men First Class’de de görünmüşlerdi). Ultimate evrenindeki versionlarında Arnold Schwarzenegger’de kulüp üyesiydi…

60’larda geçeceği söylenen dizi Marvel ve Fox iş birliği ile Fox kanalü üzerinden yayımlanacak. Resmi tanıtımı diziyi şöyle tanıtıyor:

“genç bir özel ajan, garip güçlere sahip hırslı bir kadının dünyayı ele geçirme planları yapan The Hellfire Club adında milyonerlerden oluşan gizli bir örgüt üyesi olduğunu öğrenir.”

Aslında neredeyse bire bir X-Men: First Class’in başlarını almış ve “Xavier hiç olaylara karışmasa ne olurdu” hipoteziyle devam etmişler gibi. Sanırım burada “hırslı kadın”dan kasıtları da Emma Frost olsa gerek.

geekstra_fox_hellfire_01

Diziyi dönem dizisi yapmıl olmaları ne kadar doğru bir karar bilemedim. Agent Carter’ın en büyük sıkıntılarından birinin de dönemsellik olduğunu bilmiyor değiliz sonuçta. Fakat bu X-Men sinematik evrenine sadakat gereği yapıldığı açıklandı. Bu diziler X-Men: Age of Apocalypse ve diğer X-Verse filmleriyle bağlantılı olacak ve aynı evrende geçiyor olacak. Yapacak bir şey yok sanırım.

Ne diyorsunuz. Fox dizi için iyi seçimler mi yaptı? Bu dizileri izler miydiniz?

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi!
Ayrıca Dükkanımıza da bir göz atmayı unutmayın!

Tagged as: .

Author

R.ist.T.O.

İzle, oku, tüket... Tekrarla.

list Archive

Background
Previous post

Post comments

This post currently has 1 comment.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.