• Home
  • keyboard_arrow_right DİZİ
  • keyboard_arrow_right FİLM
  • keyboard_arrow_right Kara Kule’nin Silahşörü Matthew McConaughey Mi?

DİZİ

Kara Kule’nin Silahşörü Matthew McConaughey Mi?

kafkaesk 17 Kasım 2015


Background
share close

Stephen King’in meşhur epik serisi Kara Kule’nin sinema veya televizyona uyarlanacağına dair dedikodular yıllardır ortalıkta dolaşıyor. Kara Kule’nin baş kahramanlarından Roland Deschain’i kimin canlandıracağı da en büyük merak konusuydu. Bu rol için Javier Bardem, Russell Crowe, Christian Bale ve Viggo Mortensen’in de ismi geçmişti.

Geçtiğimiz aylarda Matthew McConaughey’in ismi, uyarlanması düşünülen bir başka Stephen King romanı olan The Stand ile birlikte anılıyordu. Öykünün baş kötüsünü canlandıracağı konuşuluyordu. Hem The Stand’de hem de Dark Tower serisinde karşımıza çıkan Randall Flagg’i oynayabileceği dekonuşuluyordu.

Bugün ise The Wrap‘in haberinden öğreniyoruz ki Sony Pictures ve Media Rights Capital tarafından Matthew McConaughey’e Silahşör (Kara Kule) rolü de önerilmiş.

Sinema ve televizyona eş zamanlı olarak uyarlanması düşünülen Kara Kule serisinin ilk kitabında çölde Siyahlı Adam’ın izini sürmekte olan Silahşör ile tanışmıştık. Sinema filmi de bu hikayeyle başlayacak. Henüz kaç film olacağını öngörmek zor olsa da uzun soluklu bir seri olacağına kesin gözüyle bakılıyor. Sinema filmleri arasındaki bağlantıyı sağlayacak bir de tv dizisi düşünülüyor. İzleyeceğimiz ilk filmin yazarı ve yönetmeni ise Nikolaj Arcel.

Etiketler: .

Yazar

kafkaesk

Çizgi roman çevirmeni, editör, podcastçi | Unutmamak için yazıyorum. Prost!

list Arşiv

Background
Previous post

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış

Yorumunu Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site çöp yorumlardan kaçınmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıkla.