Çizgi Roman, Film-Dizi, Oyun, Etkinlik haberleri, Cosplay galerileri ve Podcast yayınları!

Kara Kule’nin Silahşörü Matthew McConaughey Mi?

Stephen King’in meşhur epik serisi Kara Kule’nin sinema veya televizyona uyarlanacağına dair dedikodular yıllardır ortalıkta dolaşıyor. Kara Kule’nin baş kahramanlarından Roland Deschain’i kimin canlandıracağı da en büyük merak konusuydu. Bu rol için Javier Bardem, Russell Crowe, Christian Bale ve Viggo Mortensen’in de ismi geçmişti.

Geçtiğimiz aylarda Matthew McConaughey’in ismi, uyarlanması düşünülen bir başka Stephen King romanı olan The Stand ile birlikte anılıyordu. Öykünün baş kötüsünü canlandıracağı konuşuluyordu. Hem The Stand’de hem de Dark Tower serisinde karşımıza çıkan Randall Flagg’i oynayabileceği dekonuşuluyordu.

Bugün ise The Wrap‘in haberinden öğreniyoruz ki Sony Pictures ve Media Rights Capital tarafından Matthew McConaughey’e Silahşör (Kara Kule) rolü de önerilmiş.

Sinema ve televizyona eş zamanlı olarak uyarlanması düşünülen Kara Kule serisinin ilk kitabında çölde Siyahlı Adam’ın izini sürmekte olan Silahşör ile tanışmıştık. Sinema filmi de bu hikayeyle başlayacak. Henüz kaç film olacağını öngörmek zor olsa da uzun soluklu bir seri olacağına kesin gözüyle bakılıyor. Sinema filmleri arasındaki bağlantıyı sağlayacak bir de tv dizisi düşünülüyor. İzleyeceğimiz ilk filmin yazarı ve yönetmeni ise Nikolaj Arcel.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...
Devamını oku:
Disney Masallara Hükmetmeye Devam Edecek

Disney’in masal klasiklerini live action filmler olarak yeniden çekmekte olduğunu biliyoruz. Jon Favreau’nun Jungle Book...

Cloak & Dagger Yıldızlarını Buldu

Marvel’in yeni gençlik dram konseptli dizisi Cloak & Dagger’ın ana karakterleri Tandy Bowen (Dagger) ve...

Kapat