• Home
  • keyboard_arrow_right DİZİ
  • keyboard_arrow_right LİSTE
  • keyboard_arrow_right [Liste] En İyi 10 Komedi Dizisi

DİZİ

[Liste] En İyi 10 Komedi Dizisi

R.ist.T.O. 15 Aralık 2015 2


Background
share close

Geekstra_KAPAK

Popüler “En iyi 10 Bilimkurgu Dizisi” yazımızdan sonra bir çok kişi bizden diğer dizi türleriyle ilgili de liste yapmamızı talep etti.

Biz de dedik ki neden olmasın? Yeni listelere En iyi 10 Komedi Dizisi listesiyle başlıyoruz. Başlamadan önce bu listelerin tamamıyla kişisel zevkimiz ve izlemiş olduğumuz dizilerle sınırlı olduğunu belirtelim. Kısacası “kime göre, neye göre?” kıstasımız tamamıyla “bana göre, izlediğim dizilere göre”.

Evet sondan başa En iyi 10 Komedi Dizisi listemize başlıyoruz. Ha bir de listenin sonlanmış live-action diziler arasından bir derleme olduğunu belirtelim. Yani devam etmekte olan diziler bu listede yok.

 

10- The Fresh Prince of Bel-Air

Geekstra_fresh_prince_of_bel_air

1990-1996 yılları arasında NBC’de yayımlanmış olan bu diziyi sanırım hiç bilmeyenleriniz olabilir. Kaybolan gençliğimiz için 1 dakikalık saygı duruşuna davet ediyorum sizi…

Will Smith, James Avery, Alfonso Ribiero, Karyn Parsons gibi oyuncuların bulunduğu dizi, Will Smith’in bir Rapper’dan oyunculuğa adım attığı ilk yapım.

Aslında dizinin tema şarkısı tüm diziyi özetliyor. Çetin şartlarda yaşamakta olan bir genç başının belaya girmesi sonucu annesi tarafından zengin teyzesiyle yaşaması için Bel-Air’a gönderilir. Burada sosyo-ekonomik ve kültürel çatışmalar görürüz. Yeni filizlenen aile bağları ve bol bol kahkaha. Çok yorum yapabileceğimiz bir konu olmasa da Cosby ailesi sonrasında ABD genelindeki siyahi izleyicileri marjinalleştirmeden, üst sınıf siyahi ailesini konu alan bir dizi olması açısından, ABD televizyon tarihinde de önemli bir yeri var.

İleri>>

Etiketler: .

Yazar

R.ist.T.O.

İzle, oku, tüket... Tekrarla.

list Arşiv

Background
Previous post

Yorumlar

This post currently has 2 comments.
  1. Cagatay C on 18 Nisan 2016

    ”Ha bir de listenin sonlanmamış!! live-action diziler arasından bir derleme olduğunu belirtelim.” Dostum sonlanmamış demişsin ama bu dizilerin hepsi sonlanmış

Yorumunu Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site çöp yorumlardan kaçınmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıkla.