• Home
  • keyboard_arrow_right DİZİ
  • keyboard_arrow_right VERTIGO
  • keyboard_arrow_right Lucifer Dizisinden Yeni Fragman

DİZİ

Lucifer Dizisinden Yeni Fragman

kafkaesk 30 Ekim 2015


Background
share close

Geçtiğimiz ağustos ayında pilot bölümü internet alemlerine sızan (sızdırılan?) DC/Vertigo çizgi romanı Lucifer’ın dizi uyarlamasından bir yeni fragman daha yayınlandı.

Dizinin Fox ile eş zamanlı olarak Amazon Prime üzerinden de izlenebileceğini böylelikle öğrenmiş olduk.

Bu yeni Amazon Prime fargmanı:

Bu da Fox’un yayınladığı fragman:

Peki kimdir/nedir bu Lucifer?

Sandman severlerin yakinen bildiği, seri içerisindeki rolü pek bir tutulunca (ilk göründüğü sayı “Superman’s Pal Jimmy Olsen #65” [Aralık 1962] olarak geçiyor kaynaklarda) Sandman’den çıkıp kendi çizgi roman serisine kavuşmuş, Neil Gaiman tarafından Mike Carey’e (ki Mike Carey çizgi roman alemlerinin en takip edilesi yazarlarındandır) bir karakter Lucifer. “Ne karakteri abi bildiğimiz şeytan işte?!” diyenleriniz olacaktır. Demeyin. DC/Vertigo evreninde şeytan bir çok farklı din referans alınarak çok farklı biçimlerde karşımıza çıktı ancak Neil Gaiman, Lucifer’i modern zamana ve süper kahramanlarla paylaşılan ortak evrene uyarlarken biraz daha farklı bir yol izledi.

lucifer_tv

DC/Vertigo evreninde olay şu: Öncelikle Lucifer, David Bowie’den esinlenerek yaratılan bir karakter (dış görünüşünden bahsediyorum, evet). Yani Hellblazer’daki Sting olayı burada da karşımıza çıkıyor. Cehennem’in Efendisi olmaktan sıkılan ve krallığını terk edip Los Angeles’a gelen Lucifer, burada Lux isminde bir piano bar açıyor ve olaylar gelişiyor. Tabii şunu belirtmek lazım, seri yalnızca bu dünyada geçmiyor. Lucifer’in cehennem ve cennetteki maceralarına da tanık oluyoruz 75 sayılık çizgi roman serisinde.

Dizinin başrolü Tom Ellis’e Lauren German (Det. Chloe Dancer), Rachael Harris (Kim Martin), DB Woodside (Amenadiel), Lesley-Ann Brandt (Maze), Nicholas Gonzalez (Dan) ve Scarlett Estevez (Trixie) eşlik edecek.

Etiketler: .

Yazar

kafkaesk

Çizgi roman çevirmeni, editör, podcastçi | Unutmamak için yazıyorum. Prost!

list Arşiv

Background
Previous post

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış

Yorumunu Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site çöp yorumlardan kaçınmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıkla.