• Home
  • keyboard_arrow_right DİZİ
  • keyboard_arrow_right MacGyver Geri Dönüyor!

DİZİ

MacGyver Geri Dönüyor!

kafkaesk 4 Ekim 2015


Background
share close

Deadline‘ın haberine göre CBS, MacGyver dizisinin remake’i için çalışmalara başlamış. Projenin başında da Saw (Testere) serisi ile tanıdığımız ve en son Aquaman’in yönetmenliğine getirildiğini öğrendiğimiz James Wan var.

james wan

Yine Deadline’ın bildirdiğine göre bu defa 20’li yaşlarında bir MacGyver’imiz olacak ve incik cıncıktan bomba yapma, kalem ve ataş sayesinde 150 kişinin koruduğu bir hangardan kaçma gibi hünerlerinin nereden geldiğini de öğreneceğiz.

“MacGyver kim yeaeaa?” diyenler için kısaca şöyle özetleyebilirim sanırım: 1985-1992 yılları arasında yayınlanan bir “ajan” dizisi. Diziye ismini veren ana karakteri Richard Dean Anderson canlandırmış ve Türkiye’de de çok popüler olmuştu. MacGyver, silah kullanmayı reddeden, kibar ve cin gibi bir ajandı. Tek kişilik A Takımı gibi adamdı.

Daha önce Knight Rider (Kara Şimşek) için de bir yeniden uyarlama denemesi olmuş fakat yeterince ilgi görmeyip iptal edilmişti. Umalım da MacGyver’in sonu da böyle olmasın.

Şunu da hatırlatmakta fayda var, Warner Bros. bir süre önce Young MacGyver dizisi yapmaya kalkışmış ancak vazgeçmiş, James Wan’ın bizzat kendisi aynı konseptle bir film çekmek için kolları sıvamış fakat o proje de iptal olmuştu. Ayrıca 2012 yılında orijinal dizinin yaratıcısı Lee David Zlotoff, Image Comics için bir mini çizgi roman serisi yazmıştı ve hayır o iptal olmamıştı. Aldık okuduk onu. Evet.

MacGyver-Cover-3

Tagged as: .

Author

kafkaesk

Çizgi roman çevirmeni, editör, podcastçi | Unutmamak için yazıyorum. Prost!

list Archive

Background
Previous episode

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.