• Home
  • keyboard_arrow_right DİZİ
  • keyboard_arrow_right FİLM
  • keyboard_arrow_right TERRY GILLIAM’DAN TIME BANDITS TV SERİSİ

DİZİ

TERRY GILLIAM’DAN TIME BANDITS TV SERİSİ

R.ist.T.O. 18 Ekim 2015


Background
share close

Terry Gilliam’ın Time Bandits filmi eminim Kafkaesk’in en sevdiği filmlerdendir ama bu sizin için de geçerli mi? Ben bu filmi çocukluğumda izlediğimi hatırlamıyorum. Sanırım 20’lerimi geçtikten sonra izleme fırsatı bulmuştum.

The Guardian gazetesiyle yaptığı ropörtajda Terry Gilliam Time Bandits’e dayalı bir televizyon projesi hazırlığında olduğunu açıkladı.

geekstra_timebandits_02

“iki olasılığımız var. Birincisi Time Bandits’e dayalı bir televizyon serisi, diğeri ise Richard LaGravanese ve benim Fisher King’den sonra yazdığımız The Defective Detective adlı hikayeye dayalı bir seri. Şuanda iki saatlik bir filmi altı saatlik bir dizi formatına uyarlıyoruz. The Defective Detective, orta yaşlı bir NY polis dedektifini konu alıyor. Bir zamanlar bir kahramanken artık şişman, tembel, hayata karşı alaycı, orta yaş krizinde olan bu adam ansızın bir çocuğun hayal dünyasında buluveriyor kendini. Burada çok farklı kurallar geçerlidir. Bir ejderhayı öldürmek için en iyi yöntem bir tabanca değil, kılıç olduğuna inandığın bir ağaç dalıdır.”

Bu adamın yetişkinlerin kurguladığı kaotik geleceklere çocuk sadeliğinde perspektifler katması çok hoşuma gidiyor ve yapılacak televizyon projesinde kendisinin bire bir yer alacak olması gayet ümit verici bir durum.

Ne zamandır The Zero Theorem’i izleyeyim, Brazil’i yeniden izleyeyim diyorum sanırım bugün yarın bu filmlere bir dönüş yapmam gerekcek.

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi!
Ayrıca Dükkanımıza da bir göz atmayı unutmayın!

Etiketler: .

Yazar

R.ist.T.O.

İzle, oku, tüket... Tekrarla.

list Arşiv

Background
Previous post

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış

Yorumunu Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site çöp yorumlardan kaçınmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıkla.