• Home
  • keyboard_arrow_right DİZİ
  • keyboard_arrow_right Yeni X-Files Fragmanı

DİZİ

Yeni X-Files Fragmanı

kafkaesk 29 Eylül 2015


Background
share close

X-Files 16 Emmy ödülü, 5 Golden Globe ve 1 Peabody ödülü ile yayınlandığı dönemde (1993-2002) büyük bir fenomene dönüşmüştü. Ödüller sayesinde fenomene dönüşmedi hayır. Ben hıyar gibi girdim yazıya, o yüzden böyle bir anlam kayması oldu. Başarılı ve ilgi çekici senaryosu, iyi oyunculuklar, başrol oyuncuları arasındaki müthiş uyum ve kaliteli denebilecek bir prodüksiyon olması sebebiyle fenomene dönüştü dizi. Hatta ülkemizde 1998 yılında Star’da Taner Birsel ve Mehmet Günsür’ün başrollerde yer aldığı Sır Dosyası adında bir “serbest uyarlaması” bile yayınlandı. Serbest uyarlama dediğime bakmayın, jenerik müziğinden dizi konseptine bildiğiniz yerelleştirilmiş bir versiyonuydu işte.

X-Files diyorduk.

1998 ve 2008 yıllarında iki adet beyaz perde denemesi de oldu fakat ne yazık ki istenen gişe elde edilemedi. X-Files, televizyonda güzeldi.

Bu senenin başında Fox, televizyonun en sevilen ikililerinden Mulder ve Scully’nin yeni bir mini seri (6 bölüm) ile geri döneceğini açıkladı ve biz de beklemeye koyulduk. Bu bekleyiş sırasında tüm X-Files severleri heyecanlandıracak başka bir haber daha aldık ve The Lone Gunman’in de mini seride yer alacağını öğrendik. Ardında dizinin yayın tarihi açıklandı: 24 Ocak 2016 ve 17 saniyelik minik bir teaser yayınlandı.

Dün gece de Gotham ve Minority Report dizilerinin reklam aralarına iki parça halinde serpiştirilmiş bir vaziyette yeni tanıtım videosunu izleme şansı da bulduk. Gece dediğime bakmayın; saat farkından bu sabah aslında bize göre.

Tagged as: .

Author

kafkaesk

Çizgi roman çevirmeni, editör, podcastçi | Unutmamak için yazıyorum. Prost!

list Archive

Background
Previous post

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.