Çizgi Roman, Film-Dizi, Oyun, Etkinlik haberleri, Cosplay galerileri ve Podcast yayınları!

[Fragman] Kaplan ve Ejderha: Hikaye Devam Ediyor…

Kaplan ve Ejderha… İlk film çıktığında nasıl da ağızımız açık izlemiştik… Gerçi uzak doğulu ve 80’lerde Dünya’yı ve özellikle Asya’yı kasıp kavuran HongKong filmleri furyasının sonuna yetişmiş bir neslin temsilcisi olarak, siz batılılar kadar açmadım ağızımı 🙂

Geyik bir yana 2000 senesinde Ang Lee tarafından yönetilen ve “En İyi Yabancı Film” dalında Oscar kazanan Kaplan ve Ejderha yıllar sonra bu sefer televizyonlarımıza (çoğumuzun bilgisayarına) geliyor.

Bir Netflix orijinal yapımı olan “Kaplan ve Ejderha: Kaderin Kılıcı” ilk filmden 20 yıl sonrasını anlatıyor. Yu Shu Lien rolünde yine Michelle Yeoh var. Yine iyi ve kötü arasında bir mücadele, yine klasik bir “dünyaya hükmedecek gücü veren bir cismin kötünün eline düşmesin” konsepti. Konsept çok önemli değil. Konseptin uygulaması ve hikayenin nasıl anlatıldığı önemli asıl. Dolayısıyla gözler Ang Lee’yi arıyor.

Yönetmen koltuğunda bu sefer HongKong filmlerinin efsane dövüş koreograflarından (Kill Bill ve Kung Fu Hustle gibi filmlerin de koregrafilerini üstlenmişti) Woo-Ping Yuen bulunuyor. Fragmanı izlerken tanıdık yüzler dikkatimizi çekiyor. Ipman filmlerinden tanıdığımız Donnie Yen ile Dragon: The Bruce Lee Story ve Jungle Book’tan tanıdığımız Jason Scott Lee’yi görünce, yıllardır görüşmediğim eski bir dostu görmüş gibi oluyorum.

Bakalım aşağıdaki fragman size orjinal filmin nostaljisini ne kadar yaşatacak ve bu yeni hikaye için ne kadar heyecanlandıracak?

Ang Lee olmadan orjinal filmin büyük bir kısmını dolduran ambiyans ve görsel şiirin yerini daha çok aksiyon ve dövüş sahnesi almış gibi görünse de eminim ki malum ortamlara düştüğü hafta içinde izlemiş olacağım.

Evet gençler siz ne diyorsunuz? Beğendiniz mi? İzler misiniz?

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.

TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi!

Ayrıca Dükkanımıza da bir göz atmayı unutmayın!

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...
Devamını oku:
Yeni James Bond Kim Olacak Açıklansın Artık!

Giderek sabırsızlanıyorum. Yani her konuda değil. Çoğunlukla sanal pazarlama çalışmalarının ve fan hyplanrının uzattıkça uzattığı...

Kingsman: The Golden Circle’ın İlk Fragmanı Yayınlandı

2017'nin merakla beklenen filmlerinden olan Kingsman: The Golden Circle'ın ilk fragmanı yayınlandı. Temponun bir an...

Kapat