Çizgi Roman, Film-Dizi, Oyun, Etkinlik haberleri, Cosplay galerileri ve Podcast yayınları!

Doctor Strange Setinden İlk Fotoğraflar

Doctor Strange’in de sonunda Marvel Sinematik Evreni’ne dahil olacağından daha önceki yazılarımızda bahsetmiştik. Dr. Stephen Strange’i Benedict Cumberbatch’in canlandıracağını da sağır sultan dahi duydu sanırım.

strange-640-header

4 Kasım 2016’da vizyona girecek filmin çekimlerine şu sıralar Nepal’de devam ediliyor ve setten ilk fotoğraflar da gelmeye başladı. Strange karakterine aşina olanlar çekimlerin bu ayağının niçin Nepal’de gerçekleştiğini tahmin ediyorlardır ama bilmeyenler için kısa bir Doctor Strange özeti geçeyim.

Doctor Strange (tam adı Stephen Vincent Strange) çok başarılı bir cerrahtır (beyin cerrahı) fakat aynı zamanda olağanüstü derecede kibirli ve kendini beğenmiş bir adamdır. Gözünü para ve hırs bürümüştür. Geçirdiği bir trafik kazası sonucu elindeki sinirler zarar görür ve mesleğini yapamaz hale gelir. Gururu yüzünden tıpta başka alanlarda görev yapmayı kabul etmez. Tüm varlığını ellerini iyileştirmek için harcar fakat başarılı olamaz ve tüm parasını tüketir. Tibet’te yaşamakta olan The Ancient One adlı büyücünün varlığını öğrendiğinde ümitlenir ve Himalayalar’ın yolunu tutar. Ancient One’ın huzuruna çıkar ancak Ancient One ona bu iyiliğe layık olduğunu kanıtlamayan birine asla yardım etmeyeceğini söyler. Ancient One’ın gücünden şüphe duyan Strange bu sözler üzerine onunla alay eder fakat saraydan kötü hava koşulları (lol) nedeniyle ayrılamaz. Çok uzatmayayım, kısa özet demiştim. Strange bir şekilde Ancient One abinin hayatını kurtarır ve onun öğrencisi olup binbir türlü büyü öğrenir, büyük üstad olur, Üstün Büyücü ünvanını alır böylece gezegenin bir numaralı büyücüsü ve bulunduğumuz boyutun mistik baş koruyucusu olur.

Set fotoğrafları Nepal’den olduğuna göre bu orijin hikayesini filmde göreceğiz anlamına geliyor. Ama tüm filmi bu hikayenin üstüne kurmadıklarına eminiz. Filmin başında mı göreceğiz yoksa flashback sahnelerinde mi gösterecekler bu Nepal hikayesini, orası meçhul.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...
Devamını oku:
[Fragman] Sausage Party TV Spot

Tarihin ilk R-Rated animasyon filmi Sausage Party için ilk TV Spot yayımlandı. Seth Rogen ve...

[Fragman] Kung Fu Panda 3!!!

Kung Fu Panda 3 radarımdan nasıl kaçmış! 007 Spectre, Star Wars VII: The Force Awakens...

Kapat