• Home
  • keyboard_arrow_right FİLM
  • keyboard_arrow_right MARVEL
  • keyboard_arrow_right Wolverine Devami ve Hugh Jackman Döneminin Sonu?

FİLM

Wolverine Devami ve Hugh Jackman Döneminin Sonu?

R.ist.T.O. 26 Nisan 2015


Background
share close

Hiçbir zaman bir oyuncunun “bu rolde son filmim” demesine inanmamak gerekiyor. Ama eğer Michael Green’in yazıp James Mangold’un yöneteceği Wolverine devam filmi Hugh Jackman’ın Wolverine karakterini canlandıracağı son film olacaksa içimde buruk bir sevinç var diyebilirim.

Wolverine solo filmleri hiçbir zaman beğendiğim çizgi roman uyarlamalarından değildi. Hatta Wolverine: Origins her zaman “En Kötüler” listemde hak edilmiş konumunu korumuştur (diğer filmler arasında Ghost Rider, Daredevil, Electra, Catwoman, Superman Returns gibi filmler bulunuyor).

geekstra_wolverine_01

The Wrap’e göre Bladerunner 2’nin de sernaristliğini üstlenen Michael Gree’nin senaryosunda Profesör X rolünde Patrick Stewart’ın da rol alacağı ve Profesör X ve Wolverin ilişkisinin derinliklerine inileceği söyleniyor.

3 Mart 2017 için planan devam filmi eğer Hugh Jackman’in son Wolverine rolü olacaksa bu Bryan Singer’ın 25 Mayıs 2016’de vizyona girecek X-Men Appocalypse’in de Hugh Jackman’lı son X-Men filmi olabileceği (ki halen filmde olup olmayacağına dair resmi bir açıklama yok) anlamına geliyor.

Dedim ya buruk bir sevinç var diye. Hugh Jackman – Wolverine eşleşmesi son zamanların en ikonik eşleşmelerinden. Bir çok insan için artık Wolverine denince akla gelen ilk ve tek isim haline gelmiş durumda.

geekstra_wolverine_03

Hugh abim karakterin hakkını vermiyor değil. Severek izledik kendisini ama çok uzun süredir karakterde bir gelişim gördüğümü söyleyemeyeceğim. “Yeni bir Wolverine demek yeni ufuklar, bakış açıları demek” demek istiyorum ve biliyorum alışılmışın dışına çıkmak korkutucu ve huzursuzluk verici.

Fakat yeni bir Wolverine için uygun bir zaman diye düşünüyorum. Yine bir 15-20 yıl Wolverine olarak kemikleşecek yeni bir oyuncu bulunmasının tam zamanı. Başarısızlık durumunda yeniden Hugh Jackman’e dönüş yapılabilir ve başarılı olunduğunda alternatif hikayelerle Hugh Jackman ile karşı karşıya oynatılabilir bir dönemdeyiz.

Ayrıca yine bitarafımdan uydurduğum bir spekülasyon, Marvel’in Spider Man’i yeniden bünyesine katması (kiralık bile olsa) sonucu Sony’nin geliştirdiği Spider Man serilerinden kendini uzaklaştırması yeni bir cast anlamına gelmişti (zavallı Garfield…). Belki de ufak ufak Fox ile de X-Men evreninden bazı karakterlerin Marvel’e geri kiralanması söz konusu olabilir diye umuyorum.

geekstra_wolverine_02

Geçtiğimiz aylardaki “Hugh Jackman – Avengers” dedikoduları sonrasında “ölene kadar Wolverine olmak istiyorum” diyen Hugh Jackman’ın karaktere vedasını ben bu şekilde yorumlamak istiyorum.

Çok mu safım?

Sizin de görüşlerinizi almak isteriz. Yazının altına ve/veya sosyal medya kanallarımızdan bize ulaşın ve fikirlerinizi paylaşın!

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi!
Ayrıca Dükkanımıza da bir göz atmayı unutmayın!

Tagged as: .

Author

R.ist.T.O.

İzle, oku, tüket... Tekrarla.

list Archive

Background
Previous post

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.