• Home
 • keyboard_arrow_right FİLM
 • keyboard_arrow_right DC
 • keyboard_arrow_right [Yorumlu] Suicide Squad – Kim Bunlar?

FİLM

[Yorumlu] Suicide Squad – Kim Bunlar?

R.ist.T.O. 26 Nisan 2015 3


Background
share close

Uzun bir süredir çizgi roman, dizi, film vb geek gündeminden biraz uzak kaldık. Bu bizim hatamız. Dark Knight Rises’de Bruce Wayne’in 8 yıllık arasına benzemeden ufaktan kendimizi toparlama yoluna girdik.

Ben de son zamanlarda (son zamanlar biraz gevşek bir zaman tanımı olabiliyor farkındayım) geek alemini çalkalamış birkaç konu başlığı ile dönüşümü ilan etmek istiyorum. [Yorumlu] tag’i altında yazacağım bu yazılar sıcak gündemi yakalayana kadar devam edecek.

İlk konu Suicide Squad filmi.

Suicide Squad’ın çok büyük bir hayranı olmadığımı söylemekle başlamalıyım (keza Marvel eşleniği gibi olan Thunderbolts’u da çok beğenmem). Fakat sebebini anlayamadığım bir şekilde Deadshot ve Suicide Squad’ın bir yükselişi söz konusu.

geekstra_suicide-squad_c02

Yeni 52 serisiyle ateşlendiğini düşündüğüm bu ekip son zamanlarda DC’nin Batman animasyonunda da CW’nun dizilerinde de geniş geniş yer aldı.

Ekibi çoğunuz tanısa da Suicide Squad ile ilgili çok da bilgi sahibi olmayan arkadaşlarımız için kısa bir özet geçmem gerekirse:

geekstra_suicide-squad_c07

 • Orijinal Suicide Squad DC Comics bünyesinde Robert Kanigher, Ross Andru tarafından yaratılmış ve ilk defa 1959 senesinde okuyucularla buluşmuş bir anti kahraman ekibidir.
 • Daha sonra John Ostrander tarafından modernleştirilen ekibin resmi adı Task Froce X olarak bilinir (ki çoğu zaman sadece Suicide Squad’ı değil onun yönetim birimini de kapsayan bir isimdir). Bir süper kahraman ekibi değil de anti kahraman ekibi olarak tanımlanmasının sebebi ise bu ekibi oluşturan bireylerin aslında hükümet tarafından ele geçirilmiş kötülerden oluşuyor olması.
 • Olay şu, hükümet tehlikeli ve olağan dışı kara operasyonlarında kullanılmak üzere ellerinde bulunduğu kötüleri hapis cezalarını hafifletmek koşuluyla kullanıyor. Programa “gönüllü” olan kötülerin beyinlerine uzaktan kontrol edilebilen patlayıcılar yerleştirilerek hizada kalmaları sağlanıyor.

geekstra_suicide-squad_c09

Zaman içerisinde SS’nin bünyesinde bir çok karakter katıldı ve ayrıldı. Bunların arasında en hatırı sayılır karakterler bana kalırsa şöyle:

 • Deathstroke,
 • Deadshot,
 • Bane,
 • Harley Quinn,
 • Black Manta, Captain Boomerang
 • Captain Cold

geekstra_suicide-squad_c08

Sanırım ekibin başındaki Amanda Waller’ı da unutmamak lazım. Ekibin üssü sayılabilecek Belle Rieve hapishanesinin müdürü olarak da görev alan Amanda Waller aslında A.R.G.U.S, Check Mate, Shadow Fighters gibi DC evreninde hatırı sayılır gizli hükümet birimlerinde yönetim pozisyonunda bulunmuş biri. Kendisi son zamanlarda CW’nun Arrow dizisinde sıkça karşımıza çıkmakta.

Devamı comming soon…

Sizin de görüşlerinizi almak isteriz. Yazının altına ve/veya sosyal medya kanallarımızdan bize ulaşın ve fikirlerinizi paylaşın!

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi!
Ayrıca Dükkanımız’a da bir göz atmayı unutmayın!

 

Etiketler: .

Yazar

R.ist.T.O.

İzle, oku, tüket... Tekrarla.

list Arşiv

Background
Önceki Bölüm

Yorumlar

This post currently has 3 comments.
 1. kenan on 15 Nisan 2016

  Film konusunda biraz korkuyorum ve muhtemelen +18 olur diye düşünüyorum.malum çok aksiyonlu

Yorumunu Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site çöp yorumlardan kaçınmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıkla.