• Home
 • keyboard_arrow_right ÇİZGİ ROMAN
 • keyboard_arrow_right FİLM
 • keyboard_arrow_right Hasbro Sinematik Evren Yaratıyor!

ÇİZGİ ROMAN

Hasbro Sinematik Evren Yaratıyor!

R.ist.T.O. 23 Aralık 2015 2


Background
share close

kapak

Hollywood’da “Herkese bir evren!” kampanyası yapılıyor bu aralar.

Hasbro’nun oyuncaklar lisanslarını filmleştirmek için kurduğu Allsparks Pictures ve Paramount Transformers evreni ile yetinmeyip G.I. Joe, ROM, M.A.S.K., Visionaries ve Micronauts’ın bir arada olacağı bir film evreni oluşturacaklarını belirtti.

Transformers’ın devam filmleri için hali hazırda bir yazarlar odası kurulmuş durumda ve önümüzdeki 10 sene için Transformers filmleri senaryoları geliştirmekteler.

Paramount – Hasbro ikilisi 2009 senesinde “G.I. Joe: The Rise of Cobra” ve 2013 senesinde de “G.I. Joe: Retaliation” filmlerini piyasaya sürmüş fakat popüler oyuncularla donatılmış olmalarına rağmen ne izleyicilerden ne de eleştirmenlerden geçer not alabilmişti. Anlaşılan G.I. Joe filmlerinde az da olsa temeli atılan Hasbro evreni ile riskleri minimize ederek yeni serileri tanıtma girişiminde bulunacaklar.

Paramount ve Hasbro’nun Marvel gibi önce her seri için birer film sonrasında da Avengers vari bir ekip filmi mi çekeceği yoksa daha ilk filmden birbirleri ile işbiriliğ haline ortaya karışık bir film mi yapacakları belli değil. Fakat Hasbro’nun oyuncak dünyasının Disney’i olduğunu göz önünde buludrursak (adamların bünyelerine katmadığı oyuncak üreticisi kalmadı resmen) sonuna kadar suyuyu çıkartmaya meyinli olduklarını varsaymak hiç de abartı sayılmaz.

İşin içinde nostalji olunca ister istemez haberi uzattıkça uzattım. Madem yazıyı bu kadar uzattım, bahsi geçen serilerden (ve bu oyuncak lisanslarına neden seri dediğimi de açıklayaraktan) biraz daha bahsederek yazıyı daha da uzatayım diyorum.

Devam>>

Etiketler: .

Yazar

R.ist.T.O.

İzle, oku, tüket... Tekrarla.

list Arşiv

Background
Previous post

Yorumlar

This post currently has 2 comments.
 1. halil saygın on 23 Aralık 2015

  gençler ROM üzerinde marvel’ın bir hakkı yok mudur? Seneye yeni seri çizgi romanı da çıkıyor halbuki.

  • R.ist.T.O. on 23 Aralık 2015

   ROM’un çizgiroman serisi IDW’dan çıkacak. Marvel’in ROM üzerinde herhangi bir hakkı olmaması muhtemel.

Yorumunu Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site çöp yorumlardan kaçınmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıkla.