TÜRKÇE ÇİZGİ ROMAN

Bu Kış Okumanız Gereken 10 Türkçe Çizgi Roman (2015)

Geekstra 28 Kasım 2015 1


Background
share close

en-10-cizgi-roman-2015

2014 yazı ve kışı için birer türkçe çizgi roman liste hazırlamıştık. Eh 2015 kışı için de zaman geldi.
Bir önceki kış listesinde olduğu gibi listeye başlamadan önce, başlığı bir açalım.

Öncelikle neden bu kış? “Bu” kış çünkü yeni çıkmış çizgi romanlardan oluşuyor liste. “Kış” çünkü dışarıda buz gibi bir soğuk varken evde soba/kalorifer peteği/katalitik/elektrikli ısıtıcı/klima hatta şömine önünde ve sıcacık battaniyeler altında, elde mis gibi bir salep, tavşan kanı bir çay ya da koca bir fincan kahve eşliğinde yapılabilecek en güzel şeydir çizgi roman okumak. Çizgi romanlarınızı arada romanlarla da aldatabilirsiniz, buna da itirazımız yok. Ancak bu listenin konusu çizgi roman.

Peki türkçe çizgi romandan kasıt ne? E Türkçe yayınlanmış çizgi romanlardan oluşuyor liste?!

O zaman başlayalım! İşte bu kış mutlaka okumanız gereken 10 türkçe çizgi roman!

bloodshot 1-2

10. Bloodshot 1: Dünyayı Ateşe Boğmak / Bloodshot 2 – Yükseliş ve Düşüş

Gerilim, aksiyon, bilimkurgu ve gizemi birarada tatmak için dijital platformlara ihtiyacınız yok. DC ve Marvel Comics’ten aşina olduğumuz yazar ve çizerlerden oluşan kadrosuyla Bloodshot soluk soluğa bir seri.

(Cilt 1) Adın Angelo Mortalli. Kardeşin düşman hatlarının ardında kapana kısılmış halde ve neredeyse– hayır. Doğru değil bu. Adın Raymond Garrison. Tehlikeli saha görevlerinden emekli olmuştun ama en yakın dostunun ricası, seni acımasız bir çatışmanın ortasına fırlattı, hem de– hayır. Bu da doğru değil. Adın Bloodshot. Siyahla beyazın yetersiz kaldığı yerde, özgürlük için gerekli bir gri renksin sen: Askeri gereksinimler ve üst düzey teknolojinin kusursuz bileşimi. Dünyayı ateşe boğacak binlerce kirli sırla dolu, ayaklı bir Wikileaks… ve az önce yakalandın.

(Cilt 2) Bloodshot, uyanışından bu yana kendisine musallat olan anılardan nihayet kurtulmuştur; fakat daha da büyük gizemler hâlâ çözülmeyi beklemektedir. Yürüyen bir kitle imha silahına dönüştürülmeden önce kimdi? Dışarıda bir yerlerde gerçek bir ailesi var mı? Ne yazık ki bu yanıtlara sahip tek kişi, kendisini yaratan, yarı-devlet destekli bilimsel araştırma birimi, RISING SPIRIT PROJESİ’nin eski beynidir; ve Bloodshot’a şeytani bir teklif sunar: “Yaratıcılarını öldür, her şeyi sana açıklayayım.” Yani, neredeyse her şeyi…

Yazar: Duane Swierczynski
Çizer: Manuel Garcia, Arturo Lozzi ve Matthew Clark
Çevirmen: Sinan Okan
Yayınevi: Büyülü Çizgi Roman
Sayfa: 112-128

Devam >

Etiketler: .

Previous post

Yorumlar

This post currently has 1 comment.

Yorumunu Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site çöp yorumlardan kaçınmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıkla.