Çizgi Roman, Film-Dizi, Oyun, Etkinlik haberleri, Cosplay galerileri ve Podcast yayınları!

16 Yıl Sonra Tekrar FLCL

2000 yılında yayınlandığında sadece 6 bölüm içinde kafamızı allak bullak eden,  ‘şair burda ne demek istemiş acaba?’ edasıyla tekrar tekrar geri dönüp izlettiren FLCL geri dönüyor! Hem de 2 yeni sezonla!

FLCL (Furi Kuri / Fooly Cooly), Production I.G. ve Gainax ortak yapımı olarak üretilmiş orjinal bir anime serisiydi. (Bu ikiliyi kültleşmiş Neon Genesis Evangelion’dan bilenleriniz olacaktır.) Geçtiğimiz ağustosta Production I.G. serinin telif haklarını almıştı. Anlaşılan o ki, stüdyo projeye Toonami’yle devam etmeye karar vermiş. 2. ve 3. sezonlara ikisi birlikte imza atacak ve bu yeni 12 bölüm Adult Swim’de yayınlanacak. Serinin yönetmeni Katsuyuki Motohiro (Psycho-Pass), senaristi Hideto İwai (Last Dinner) ve karakter tasarımcısı Yoshiyuki Sadamoto (Evangelion, Summer Wars, Toki wa Kakeru Shojo) olarak ilan edildi. Orjinal serinin yönetmeni Kazuya Tsurumaki ise yeni sezonların danışmanlığını yapacak.

FLCL.geekstra

Peki yeni sezonlarda ne olması bekleniyor?

“Naota ve Haruhara Haruko’nun paylaştığı ilk maceranın üzerinden yıllar geçmiş olacak. Bu sırada, Medical Mechanica ve Fraternity arasındaki savaş galaksiyi kasıp kavurmaktadır. Sıradan hayatında heyecandan ümidi kesmiş olan genç kızımız Hidomi’nin dünyası Haruko isimli bir öğretmenin okuluna gelmesiyle altüst olacak. Hidomi, kasabasına saldıran Medical Mechanica’dan herkesi kurtarmanın tek çaresinin kendi içinde gizli -ve nasıl çözüldüğünü sadece Haruka’nın bildiği- birşey olduğu keşfedecek. Peki Haruko neden Dünya’ya döndü? Naota’ya bıraktığı Rickenbacker 4001’ine ne oldu? İnsan tipi robot ‘Canti’ nerede?”

Bu soruların cevabını merak eden FLCL sevdalıları 2017 sonu – 2018 başını bekleyecek.

flcl-fooly

Neden bahsediyoruz diyenlerinse 6 bölümü izleyecek 2 sene zamanları var.

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...
Devamını oku:
[Fragman] Ninja Kaplumbağalar

Arkadaşın biri Maykıl bey’in yapımcılığını yaptığı ve Jonathan Liebesman’ın yönettiği yeni Ninja Kaplumbağalar filminin daha...

GPoD XL 10: Avengers Infinity War’a Doğru

Selam Gençler! Nasılsınız? Biraz gecikmeli de olsa Avengers öncesi beklentilerimizi konuşalım dedik (tamamen R.ist.T.O.'nun suçu...

Kapat