Çizgi Roman, Film-Dizi, Oyun, Etkinlik haberleri, Cosplay galerileri ve Podcast yayınları!

Deadpool Yazarları: Deadpool 2’nin Bütçesi Çok Büyük Olmayacak

Sadece başlığı okuduysanız Fox’un hâlâ Deadpool ile ilgili temkinli davrandığı veya yatırım yapmak istemediği yönünde ön yargılara garkolabilirsiniz. Aslında konu bu değil (e peki niye böyle bir başlık attın???).

Günümüzde izlediğimiz bir çok büyük bütçeli filmin en büyük gider kalemleri, ana oyuncu kadrosu ve görsel efektler. Duyurulduğu üzere Deadpool 2’ye Cable’ın dahil olması başlı başına bir görsel efekt artışı anlamına gelecek fakat filmin yazarları Deadpool 2’nin bütçesinin X-Men: Days of Future Past ve Man of Steel seviyelerine hiçbir şekilde ulaşmayacağını söylüyorlar.

Rhett Reese’in gerekçeleri de şu:

“Bir karakteri Deadpool’un daha küçük, gerçeğe yakın ortamına sokmakla, Deadpool’u alıp daha büyük bir ekibin içine katmak, onu gelecekte Cable ile birlikte uzaylılarla dövüşürken kameraya almak farklı şeyler.geekstra_deadpool_cable (1)“Eğer Cable ve Deadpool birlikte kamera karşısına geçecekse, hikaye büyük ihtimalle Deadpool’da gördüğümüz günümüz dünyasında geçecektir. Bu bütçeyi biraz daha kontrol altında tutmamızı sağlayacak. Deadpool ve Cable’ın 300 yıl geleceğe giderek maceraya atılacağını hiç sanmıyorum çünkü bir: çok pahalı olacaktır, iki: ilk filmde yarattığımız güvenilirliği sarsacaktır. Filmlerin mevcut durumunda karakterleri alıp Deadpool’un küçük, gerçekçi, karanlık, şehir içi ortamına koymayı tercih ediyoruz.”

Her şey göreceli ve filmin ölçeğinin dramatik bir şekilde değişmesi, ilk filmi sevmiş insanları kaybetme riskini beraberinde getireceği kesin. Bu anlamda Rhett Reese’in bakış açısına katılıyorum. Ayrıca Deadpool filmini bu kadar başarılı kılan şeylerden birinin basit, tek katmanlı hikaye akışı ve izleyicilerden ekstra bir şey talep etmeyen hikayesi.geekstra_deadpool_cable (4)Kahramanımız Wade Wilson’a bir yamuk yapılmıştır. Yapılan yamuk sırasında Willson süper güçler kazanır ama kendisine yapılan yamuğu düzeltmek için intikam yemini eder. İntikam macerasında kendisine Deadpool adında bir alt kimlik yaratır ve kırmızı bir kostüm giymeye başlar. Tam ona yamuk yapan adamı bulacaktır ki yamuğu yapan bulaşık deterjanı Deadpool’un sevdiği kızı kaçırır. Artık bu hem bir intikam hem de bir kurtarma operasyonudur. Deadpool arkadaşlarının yardımıyla bulaşık deterjanını döver ve sevdiği kızı kurtarır. Ha bir de tüm bunları yaparken acayip şaklabanlıklar yapar ve seni çok güldürür.

Filmin özeti buydu. Spoiler vermek istesen de veremiyorsun. Kötü karakterlerin “ben kötüyüm ve kötülük yaparak para kazanıyorum” dışında bir motivasyonu yok, Deadpool’un kesip biçtiği adamlara üzülmüyorsun çünkü Deadpool karakteri dışındaki herkes için her şey siyah veya beyaz.

Deadpool’u alıp daha kompleks bir kurguya soktuğunuzda, ne karakterin aşırı tek yönlü espri anlayışı bu kadar komik olur ne de Deadpool’u Deadpool yapan tek kişilik şov konsepti ayakta kalabilir. Sinema ortamında Deadpool’un Avengers gibi daha büyük bir sahneye taşınması, karakteri 20 dakikada bir şebeklik yapan bir komedi unsurunun ötesine taşımayabilir.geekstra_deadpool_cable (3)Deadpool, Deadpool olarak kalsın bence. Zaten yeteri kadar epik kahramanlık filmi var.

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi!
Ayrıca Dükkanımıza da bir göz atmayı unutmayın!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...
Devamını oku:
IRON MAN’İ WOODY ALLEN YÖNETİRSE

Ara ara böyle videolarla karşılaşmak hoşuma gidiyor. Sevdiğim veya sevmediğim yönetmenlerin en sevdiğim hobime el...

[Fragman] The Jungle Book Featurette

Aramızda Disney’in yeni CGI teknoloji demosu olarak andığımız The Jungle Book için yeni bir sahne...

Kapat