Çizgi Roman, Film-Dizi, Oyun, Etkinlik haberleri, Cosplay galerileri ve Podcast yayınları!

Disney Delilah Dirk’ı Filme Uyarlayacak

Delilah Dirk’i hiç okumadım fakat Tony Cliff’in yazdığı Delilah Dirk And The Turkish Lieutenant Disney tarafından filmleştirileceği haberi geldi.

47 farklı kılıç tekniğinin ustası olan maceraperest Delilah’ın hikayesini anlatan bu çizgi roman serisi Disney için çok uygun bir franchise olabilir gibi görünüyor. Güçlü kadın karakter, fantastik ve epik maceralar…

Disney, John Carter of Mars ile ikinci bir Pirates of the Caribbean yaratmaya çalışmıştı ama proje (ben çok seviyorum filmi bu arada) büyük bir finansal felaket ile sonuçlanmıştı. Delilah serisi, Disneyi’in son zamanlarda vizyona soktuğu klasik masal live action filmleri serisiyle özellikle genç kadınlara hitap eden “güçlü kadının sinemadaki temsili” imajını sahiplenme planlarına birebir uyuyor.

Uyarlanacak ilk Delilah hikayesi, Delilah Dirk and the Turkish Lieutenant olacak ve konusu kısaca şöyle:

Delilah Dirk bir 19.yy maceraperestidir. Japonya, Endonezya, Fransa ve hatta Yeni Dünya’ya bile yolculuk etmiştir. Her macerası Delilah’ın yeteneklerine bir yenisini katar ve bu sefer Delilah’ın hedefi Constantinople’da yaşayan yolsuz bir Sultan’dır. Uçan gemisi ve yeni arkadaşı Selim ile birlikte Sultan’ın askerlerini alt edip, korsanlardan kaçarak Sultan’ın hazinesini çalacaktır. Delilah’ın her macerası bir sonraki komik ve heyecan verici macerasını tetikleyecektir.

Çizgi romanın resmi web sitesi Delilahdirk.com Delilah Dirk and the Turkish Lieutenant çizgi romanının ilk 80 sayfasını ücretsiz olarak okumamıza izin veriyor. Bence bir göz atmakta fayda var. Çizgi romanın ilk 10 sayfasını aşağıdaki galeride bulabilirsiniz.

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi!
Bu arada dost sitemiz Paralel Evren Çizgi Roman Dükkanına da göz atın!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...
Devamını oku:
[Fragman] What We Do In The Shadows

Bir grup vampir ev arkadaşı olduğunda ne mi olur? Eğer Twightlight’cı iseniz evlatlık kardeşler arasındaki...

Hasbro Sinematik Evren Yaratıyor!

Hollywood'da "Herkese bir evren!" kampanyası yapılıyor bu aralar. Hasbro'nun oyuncaklar lisanslarını filmleştirmek için kurduğu Allsparks Pictures...

Kapat