Çizgi Roman, Film-Dizi, Oyun, Etkinlik haberleri, Cosplay galerileri ve Podcast yayınları!

Jackie Earle Haley Preacher’da!

Adı ile tanımayanlar için tek bir kelime söyleyeceğim. RORSCHACH! Evet 2009’da vizyona giren Zack Snyder’ın Watchmen filminde Rorschach’ı canlandıran Jackie Earle Haley bu sefer de AMC’nin Preacher dizisinde, Odin Quincannon’u canlandıracak! Belki bazılarınız A Nightmare on Elm Street filminden de tanıyacaktır kendisini.

Jackie Earl Haley’in filmografisinde bir çok çizgi roman uyarlaması var. Daha önce Human Target’in dizi uyarlamasında ve yukarıda da bahsettiğim Watchmen filminde rol almıştı.geekstra_preacher (7)Preacher dizisinin çizgi roman serisinden farklı olacağını dizinin yapımcılarından dinlemiştik ve dizi için yazılan karakter tanımı da şöyle:

“Küçük ve zayıf düşmüş fakat onu Annville County’nin en güçlü adamı yapan çelik gibi bir azme sahip. Kasabanın çoğunluğuna iş veren, 125 yıllık bir aile şirketi olan sığır kesimhanesi, Quincannon Et ve Enerji firmasının sahibi.”

Karakterinin çizgi romanlara göre ne kadar farklı olacağı konusunda hiçbir fikrimiz yok fakat Jackie Earle Haley’in dizi için büyük bir kazanım olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Diziye olan merakım bu haberle birlikte katlanmış durumda.geekstra_preacher (4)1995 ve 2000 yılları arasında yayımlanan Preacher serisi, Jesse Custer adında inancını yitirmeye ramak kalmış Texas’lı bir pederin, hem melek hem de iblisten olma Genesis adında bir varlıkla birleşmesiyle başlıyor. “Tanrının Sözü” adı verilen bir güç sayesine herkese istediğini yaptırabilme gücüne kavuşan Jesse, eski sevgilisi Tulip ve Irlandalı bir Vampir olan Cassidy ile birlikte görevini terk etmiş ve evreni başı boş bırakmış olan “tanrı”yı bulmak için yola koyuluyor.

Açıkçası dizi ile ilgili beklentilerim karışık. AMC’de olması ve yapımcılardan birinin Seth Rogen olması beni heyecanlandırırken, Jesse’nin Dominic Cooper tarafından oynanıyor olması ve yapımcıların bilinçli ve kasıtlı bir şekilde çizgi romandan sapacaklarını belirtmiş olması da biraz endişe veriyor. Fakat Jackie’nin de kadroya eklenmesiyle genel olarak dizi ile ilgili beklentilerimin +’ya geçtiğini söyleyebilirim.geekstra_preacher (1)Dizi için henüz bir prömiyer tarihi netleşmiş değil fakat 2016’nın ortalarında ekranlara gelmesi bekleniyor.

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi!
Ayrıca Dükkanımıza da bir göz atmayı unutmayın!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...
Devamını oku:
Now You See Me 2’den 6 Karakter Posteri

Now You See Me 2 ile ilgili son haberi neredeyse bir sene önce girmişiz. Benim...

[FRAGMAN] The Final Girls

Todd Strauss-Schulson'un yönettiği, Taissa Farmiga (American Horror Story), Nina Dobrev (Vampire Diaries) ve Malin Akerman...

Kapat