Çizgi Roman, Film-Dizi, Oyun, Etkinlik haberleri, Cosplay galerileri ve Podcast yayınları!

Guillermo Del Toro’dan Çizgi Dizi: Trollhunters

Guillermo del Toro yaklaşık 5 yıldır Daniel Kraus ile birlikte yazdığı genç irisi (young adult hehe) romanı Trollhunters’ı sinemaya uyarlamak için çalışıyordu. Sonrasında öğrendik ki projeyi bir çizgi dizi formatına dönüştürerek devam etmiş yoluna ve Netflix ile anlaşmış.

Çizgi diziden ilk görsel de geldi. Ancak uyarayım yayın tarihi henüz netleşmiş değil. Bu yıl içerisinde yayınlanması planlanıyor gerçi.

Kitabı okumamış, proje ile ilgili hiçbir haber gözüne ilişmemiş olanlar için kısa bir özet geçeyim.

Trollhunters peri masallarını modern dünya ile harmanlayan bir öyküye sahip. Del Toro’nun önceki işlerini bilenler için burada da karşımıza muazzam bir fantastik dünya çıkacak olması şaşırtıcı olmasa gerek. Arcadia kasabası sakinleri ile tanışacağız önce. Kasabada dolanan troll dedikodularına kulak kabartacağız. Sonrasında bölge sakinleri ile birlikte Arcadia’nın altında fantastik bir dünya olduğunu keşfedeceğiz ve 15 yaşındaki baş karakterimiz Jim Jr. ile birlikte maceraya atılacağız.

Çizgi dizi dendiğinde kuşkuyla yaklaşanlar olabilir (çok sevinenler olduğunu da biliyorum) fakat dediğim gibi Del Toro’nun eski işlerini bilenler için heyecan verici. Ayrıca animasyonun DreamWorks’e ait olduğunu bilmek de keyfi ikiye katlıyor.

Sizi bilmem ama ben bu diziyi  “Netflix Türkiye”ye gelse de gelmese de izlerim.

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...
Devamını oku:
Kışın Geek Kafanızı Sıcak Tutacak 5 Bere!

Bugün itibariyle kışı tam anlamıyla iliklerimize kadar hissetmeye başladık. Artık kış montlarını ve bereleri çıkarmanın...

Google Hızlı Davrandı

Hani geçenlerde Facebook’un insanız hava araçları geliştiren Titan Aerospace adlı bir firmayı satın almak istediğinden...

Kapat