Çizgi Roman, Film-Dizi, Oyun, Etkinlik haberleri, Cosplay galerileri ve Podcast yayınları!

Batman v Superman: Adaletin Şafağı Gişe Rekorları Kırdı

Batman v Superman: Adaletin Şafağı, her ne kadar bazıları tarafından eleştiri yağmuruna tutulmuş olsa da çizgi DC tarihinde ilk defa Batman, Superman ve Wonder Woman’ı aynı perdede bizlere sunmuş olmasıyla büyük bir gişe yapacağı belliydi.

Warner Bros.’un ön gördüğü ulusal (ABD) gişesi olan $170.1 milyon rakamına tam olarak erişemese de, kazandığı $166.1 milyon ile çok yakın gişe sonuçları yakalamış.

ABD haricinde uluslar arası pazarda $254 milyon hasılat yapan Batman v Superman: Adaletin Şafağı toplam $420.1 milyon ile çizgi roman uyarlaması filmleri arasında tarihin en büyük açılışını yapan film oldu.

ABD’nin yanı sıra ülkemizde de en büyük Mart ayı açılış rekoruna imza atan Batman v Superman: Adaletin Şafağı, ilk 3 günde toplam 513.875 izleyici topladı.

Box Office Mojo’nun filmle ilgili yazısında benim dikkatimi çeken birkaç şeyi de paylaşmak istiyorum. ABD seyircileri arasında filmle ilgili genel değerlendirme “B” imiş. Seyircilerin %62’sini oluşturan erkeklerin ortalama puanı “B-” iken, kadınların puanı “B” olmuş. Fakat 18 yaş altı grubun değerlendirmesi “A-” olmuş. Bu, benim sinema salonlarında aldığım izlenimle örtüşüyor.

Karanlık, ciddi vb. eleştiriler yapıyoruz ama bu veriler bana karakterleri özümsemiş fanboy hayal kırıklıklarının ötesine geçmeyen eleştiriler olduğunu gösteriyor.

Box Office Mojo, Age of Ultron’un ikinci hafta hasılat düşüşünün %59,4, Man of Steel’in ise %64,6 olduğunu belirterek BvS için de büyük bir düşüş tahmin edildiğini belirtiyor ve gerekçe olarak Perşembe günü yapılan ön gösterimlerin hasılatının yüksek olmasını gösteriyor.

Fakat iyi veya kötü Batman v Superman: Adaletin Şafağı, Deadpool haricinde açılış haftası sonrasında en çok konuşulan süper kahraman filmi olması ve eleştirileri göreceli olarak daha az umursayan kadın ve 18 yaş altı kitlenin iyi puan vermiş olması dikkate alındığında rekor kıran seyrine devam etmese de uluslar arası gişede 1 milyar doları rahat geçeceğe benziyor. Hatta The Dark Knight Rises’i geçerek WB’nin en yüksek hasılat yapan çizgi roman uyarlaması olacağını tahmin ediyorum.

Filmle ilgili söyleyeceğim tek şey: 3D gitmeyin.

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi!
Ayrıca Dükkanımıza da bir göz atmayı unutmayın!


Comments to Batman v Superman: Adaletin Şafağı Gişe Rekorları Kırdı

  • 3D siz yok 🙁

    Yiğit Ali Bektaş 29 Mart 2016 12:12 Cevapla
  • Nolan’mı yapıyor ki 3D siz sadece IMAX olsun =( emaaaaan TDK efsane bir seriydi ve bitti, DC kendi düşünsün. Filme karşı acayip bir gıcıklış oluştu yav bende.

    Ali 29 Mart 2016 16:51 Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...
Devamını oku:
LEGO FİLMİ! İZLEDİK!

Lego Filmi. İlk duyurulduğunda "nasıl olacak o yahu!" dediğim bir projeydi. Lego'nun bünyesinde bulundurduğu zilyon...

[Infinity War’a Doğru] MCU Maratonu – Hafta IV: Thor

Infinity War’a doğru geri sayım devam ederken(son 98 gün!), haftalık MCU filmleri maratonumuza devam ediyoruz....

Kapat