• Home
  • keyboard_arrow_right ÇİZGİ ROMAN
  • keyboard_arrow_right FİLM
  • keyboard_arrow_right Zack Snyder’dan Batman v Superman’in Sonu Hakkında Açıklama

ÇİZGİ ROMAN

Zack Snyder’dan Batman v Superman’in Sonu Hakkında Açıklama

Konuk Yazar 30 Mart 2016


Background

Hatırlarsanız The Force Awakens vizyona girdikten sonra ,  yönetmen J.J Abrahams film  hakkında açıklamalar yaparak hem eleştirilere cevap vermiş hem de filmde havada kalan kısımlara açıklık getirmişti. Aynı tarzda açıklamalar Batman v Superman: Adaletin Şafağı vizyona girdikten sonra Zack Snyder’den de gelmeye başladı.

-Yazının bundan sonrası Batman v Superman Dawn Of Justice ile ilgili  spolier içerir.-

Bildiğiniz gibi Batman v Superman: Adaletin Şafağı Superman’in ölümü ile bitti ve bu sansasyonel son, Death of Superman hikayesine sadık kalındığı için bazı fanların hoşuna giderken, bazı fanları memnun etmedi. Collider.com’a bir video röportaj veren Zack Snyder bu sonu önce Christopher Nolan ile konuştuğundan bahsetti.

” İlk başlarda Nolan ile bu konu (Superman’in ölümü )  hakında uzunca sohbet ettik.Gerçekten çok güzel ve bir tür felsefi bir sohbetti.O , konuşma sırasında çok klastı çünkü , bana bunu neden yapmamam konusunda şeytanın avukatlığını harika bir şekilde yaptı.Konuşma sona ererken bana ” Hayır sen haklısın, yapsan daha iyi olacak ” dedi. ”

Konuyu Warner Bros’a açığında ise söyle bir tepki almış.

” Stüdyonun tepkisi şu şekildeydi  ” Ne ?”  ve bende şöyle cevap verdim ” Evet ama ya filmin adı Adaletin Şafağı olursa ? ” onlarda ” Tamam. Tamam. Yaptığın şeyi beğeniyoruz, yaptığın şeyi anlıyoruz. ” dediler.

Videonun ilerleyen kısımlarında ise Snyder , Superman’in filmde ölmesinin sebebinden bahsediyor.

”Bu sonu Superman’in karakterinin gelişimi için düşündüm.Superman’in insanlığını kucaklaması yada insan olmak ile alakalı nihai şeyin ne olduğu bulabilmesi için bir potadan geçmesi gerekiyordu. Superman’in yüzleşeceği nihai şeyin onun ölümlülüğü olması. Bu konuda gerçekten havalı bulduğum şey bu. ”

Zack Snyder’in açıklamaları bu şekilde.Her ne kadar filmi beğensem de Snyder’in bu açıklamaları beni pek tatmin etmedi.Çünkü Süperman’in ölümlülüğü ile yüzleşmesinin zaten Batman’in , Supermen’i duvardan duvara vurduğu sahnede ( Bu sahnede geçen ,  fragmanlarda gördüğümüz , filmde olmayan ancak extended versiyonda yer alacağını düşündüğüm, Batman’in Superman’e söylediği  ” İnsan olmanın nasıl bir şey olduğunu öğrenme zamanın geldi ” repliğini de işin içine katarsak ) işlendiğini düşünüyorum.

Röportajın tamamını izlemek isteyenler için :

The Dark Knight

Tagged as: .

Previous post

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Devamını oku:
[Galeri]Jessica Jones ve Matt Sonunda Defenders Setinde Tanıştı!

Netflix’in Marvel’s The Defenders yapımları devam ediyor ve setten taze görüntüler geldi (ve biz de...

Iron Fist’i Kimin Oynayacağı Belli Oldu!

Game of Thrones’dan tanıdığımız Güllerin Şövalyesi, Sir Loras Tyrell Netflix’in Defenders ekibinin son üyesi olarak...

Kapat