• Home
  • keyboard_arrow_right DİZİ
  • keyboard_arrow_right FİLM
  • keyboard_arrow_right American Gods’ın Medya Karakterini Gillian Anderson Canlandıracak

DİZİ

American Gods’ın Medya Karakterini Gillian Anderson Canlandıracak

R.ist.T.O. 7 Haziran 2016


Background
share close

Neil Geiman’ının American Gods romanının televizyon dizisi olarak uyarlanmakta olduğunu daha önce sizlerle paylaşmıştık.

Kitabın dizi olarak çekilmesinin dışında projenin başında Hannibal’ın yapımcılarından Bryan Fuller’ın bulunuyor olması benim için büyük önem arz ediyor.

Hannibal’de Fuller’ın birlikte çalıştığı Gillian Anderson’un projeye katılmış olması da diziye olan beklentimi bir kat daha arttırdı. Hikayede Medya, yeni nesil tanrıların sözcüsü konumunda bir karakter ve Shadow ile bir çok ilginç etkileşimi söz konusu. Genellikle daha donuk ve mesafeli karakterler canlandıran Gillian Anderson’un Medya’ı canlandırışı çok ilginç olacak.

HANNIBAL -- Season: 3 -- Pictured: (l-r) Gillian Anderson as Bedelia Du Maurier, Mads Mikkelsen as Hannibal Lecter -- (Photo by: Elisabeth Caren/NBC)
HANNIBAL — Season: 3 — Pictured: (l-r) Gillian Anderson as Bedelia Du Maurier, Mads Mikkelsen as Hannibal Lecter — (Photo by: Elisabeth Caren/NBC)

Eğer American Gods’ı okumadıysanız konusu kısaca, mitoloji kökenli eski tanrılar ve tanrısal kişilikler kazanmış modern hayatın var ettiği teknoloji, şöhret, medya, para vb kavramların savaşı arasında kalan Shadow adındaki bir adamın maceralarını ele alıyor.

Kişisel olarak kitapta tanrılar arasındaki savaş ve çekişmeden ziyade Shadow’un gözünden dünyayı izlemek bana daha büyük bir keyif vermişti. Bir yol hikayesi olan American Gods, gerçekten “yolculuğun varılan hedeften daha önemli” olduğu bir hikaye.geekstra_american godsNeil Gaiman’ın yönetici yapımcı olarak görev aldığı dizinin kadrosunda Gillian Anderson ile birlikte Ian McShane, Emily Browning, Peter Stormare, Pablo Schreiber, Cloris Leachman, Yetide Badaki ve Bruce Langley gibi isimler yer alıyor.

Dizi 2017’de ekranlara gelecek.

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi!
Bu arada dost sitemiz Paralel Evren Çizgi Roman Dükkanına da göz atın!

Etiketler: .

Yazar

R.ist.T.O.

İzle, oku, tüket... Tekrarla.

list Arşiv

Background
Previous post

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış

Yorumunu Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site çöp yorumlardan kaçınmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıkla.