• Home
  • keyboard_arrow_right DİZİ
  • keyboard_arrow_right FİLM
  • keyboard_arrow_right Cary Fukunaga Kubrick’in Napoleon Projesini Hayata Geçirecek!

DİZİ

Cary Fukunaga Kubrick’in Napoleon Projesini Hayata Geçirecek!

R.ist.T.O. 20 Mayıs 2016


Background
share close

Napoleon Bonapart filmi, Stanley Kubrick’in yalnızca kendi kariyerinin en iyi filmi değil tüm zamanların en iyi filmi olacağını iddia ettiği bir projeydi.

İddialı sözler ama Kubrick bu, “tartışmasız gelmiş geçmiş en iyi film” olacak bir filmi çekebilecek biri varsa bu, Kubrickti. Maalesef Kubrick tüm projelerini hayata geçiremeden aramızdan ayrıldı ve 2013’ten beri Steven Spielberg (A.I filmini Pinokyo çakmasına çevirerek kalbimi kırdın be adam) Napoleon’u HBO’da bir mini seri olarak hayat geçirmeye çalışıyor.geekstra_kubrick-napoleonDaha önce The Great Gatsby’nin yönetmeni Baz Luhrmann’ın bu projeyi yöneteceği belirtiliyordu ama projede bir ilerleme kaydedilemeyince projeden ayrılmıştı. Şimdi True Detective’in ilk sezonunu yöneten Cary Fukunaga’nın Napoleon projesinin yönetmeni olacağı açıklandı.

İngiltere’nin De Montfort Üniversitesinde yapılan Kubrick Retrospektif’inde Kubrick’in kayın biraderi ve yapımcısı olan Jan Harland tarafından yapılan açıklamada Cary Fukunaga’nın toplamda 6 saat olacak projenin tamamını yöneteceği belirtildi.

True Detective’in ilk sezonu gerçekten büyük bir yapımdı. Hikaye bir kenara, görsel anlatım dili olarak son dönem televizyon yapımları arasında ilk üçe girebilecek eserlerden olduğunu düşünüyorum. Kubrick’in Napoleon projesinin Fukunaga’nın elinde güvende olduğu kanısındayım ve bu mini seriyi görmek için sabırsızlanıyorum.

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi!
Bu arada dost sitemiz Paralel Evren Çizgi Roman Dükkanına da göz atın!

Tagged as: .

Author

R.ist.T.O.

İzle, oku, tüket... Tekrarla.

list Archive

Background
Previous post

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.