• Home
  • keyboard_arrow_right DİZİ
  • keyboard_arrow_right Charlize Theron, David Fincher ve Yeni Bir Netflix Dizisi

DİZİ

Charlize Theron, David Fincher ve Yeni Bir Netflix Dizisi

R.ist.T.O. 1 Ocak 2016


Background
share close

David Fincher’ın Netflix ile ilk iş birliği benim çok beğenerek takip ettiğim ve genel olarak büyük beğeni ile karşılanan House of Cards’dı. Politik gerilim türüne ait bu dramın ilk iki bölümünü yöneten ve hala yönetici yapımcılığını üstlenmekte olan David Finch, bir başka dizi projesine başladı.

Fincher, Charlize Theron ile John Douglas ve Mark Olshaker’ın yazdığı ve 1996 yılında yayımlanan Mind Hunter: Inside the FBI’s Elite Serial Crime Unit adlı kitabı dizileştirmek için HBO ile çalışmalara başlamıştı. HBO’da geliştirilen projenin ana yazarlığını Dexter’dan tanıdığımız Scott Buck üstlenecekti ama kanal ile bir türlü bir anlaşmaya varılamayınca Fincher ve Theron projelerini Netflix’e getirmeye karar vermişler.

South African-born Hollywood actress and UN Messenger of Peace Charlize Theron attends a press conference on July 29, 2013, at the Unions Building in Pretoria. Theron is accompanied by the Executive Director of UNAIDS Michel Sidibe to discuss the strides being made in the fight against HIV and AIDS and how collaboration can assist mitigate the pandemic's negative impact on young girls. They will also explore ways to support South Africa's efforts to enable young women and girls to lead healthier HIV and AIDS-free lives. AFP PHOTO / STEPHANE DE SAKUTIN (Photo credit should read STEPHANE DE SAKUTIN/AFP/Getty Images)

Mindhunter’ın yazarı John Douglas yazarlık kariyerinden önce 25 yıl FBI’ın Soruşturma Destek Birimde ajan olarak görev yapmış ve gerçek seri katil cinayetlerinden kazandığı deneyimi kitaplarına taşımış. Mindhunter’ın dışında Obsession ve Jouney Into Darkness gibi kitapları da var.

Mindhunter, David Fincher ve Charlize Threron’un seri katilleri ilk defa konu alışları olmayacak. Hatta ikisinin de kariyerlerinin bir kısmını seri katillere borçlu oldukları bile söylenebilir. Fincher’ın en iyi bilindiği filmler arasında olan Se7en, Zodiac ve The Girl with the Dragon Tattoo seri katilleri konu alıyor. Benzer şekilde Charlize Theron’a Oscar’ı kazandıran Monster filmi de seri katil Aileen Wuornos’u konu alıyordu.

geekstra_mindhunter_fincher

Dizinin Netflix’te ne zaman yayımlanacağı bilinmiyor fakat dizinin ana yazarı olarak İngiliz oyun yazarı Joe Penhall ile görüşüldüğü söyleniyor.

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi!
Ayrıca Dükkanımıza da bir göz atmayı unutmayın!

Etiketler: .

Yazar

R.ist.T.O.

İzle, oku, tüket... Tekrarla.

list Arşiv

Background
Previous post

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış

Yorumunu Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site çöp yorumlardan kaçınmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıkla.