• Home
  • keyboard_arrow_right DİZİ
  • keyboard_arrow_right MARVEL
  • keyboard_arrow_right Daredevil ve Elektra İlişkisi Dizinin Kilit Olaylarından Olacak

DİZİ

Daredevil ve Elektra İlişkisi Dizinin Kilit Olaylarından Olacak

R.ist.T.O. 10 Ocak 2016


Background
share close

Benim gibi belli başlı serileri takip eden mid-core çizgi roman okuyucular için ve hatta yalnızca çizgi roman değil herhangi bir konuya bütünüyle hakim olunmadığında bir çok bilgiyi osmosis ile edinirsiniz.

Bu kaçınılmaz bir şey. Çizgi roman örneği üzerinden devam edelim. Bazı çizgi roman serilerini okuyan, seven ve takip eden bir kişi eğer kendisine benzer çizgi roman severlerle bir araya geldiğinde yapılan çizgi roman muhabbetlerinde okumadığı ve bilmediği çizgi roman serileri ve karakterleri ile ilgili bilgilere ister istemez maruz kalacaktır. Bu yeni bilgi kahramanımıza yeni öğrendi çizgi roman veya karakterle ilgili daha fazla bilgi edinmeye teşvik edecek veya etmeyecektir.Eğer aynı evrende var olan karakterler söz konusu ise arkadaş muhabbetine bile gerek kalmadan takip ettiğin karakterler mutlaka o evrende bulunan başka karakterlerle yolları kesişecektir. Bu esnada karakterle ilgili bir fikir sahibi olursun.

Daredevil benim için böyle bir karakter. Özellikle hikayelerini takip etmediğim fakat genel bir fikir sahibi olabilecek ve fikir üretebilecek kadar bilgi sahibi olduğum bir karakter. Tabii hikayesinin dizi ve film formatında işlenmiş olması da sahip olduğum bilgi havuzunu genişletiyor. Fakat dediğim gibi bu yüzeysel tanışmalarımın dışında derinlemesine bir bilgi sahibi değilim.

Kendimi bu nedenle Daredevil konusunda genel izleyici konumuna koyabileceğimi düşünüyorum. Evet Netflix’in Daredevil serisi özelinde konuşuyorum. Bence ben Daredevil’le ilk defa dizi veya Ben Affleckli filmiyle tanışmış izleyicilerden çok da farklı değilim. Belki biraz farklıyım ama o kadar da değil.

Neyse yine gereksiz gevezelik peşindeyim. Bahsetmek istediğim şey Daredevil’in ikinci sezonu ile bize tanıtılacak iki büyük karakter. Biri Frank Castle yani nam-ı diğer Punisher, diğer ise Elektra. Fox’un yaptığı bir çok Marvel karakterli film gibi Jennifer Garner’ın oynadığı Elektrayı hafızamızdan silelim.

Benim bildiğim ve çok daha falza şey bildiğim söylenemez Daredevil denince Elektra, Elektra denince de Daredevildir. Bu ikisinin ilişkisi benim kafamda oluşturmuş olduğu Daredevil ve Elektra karakterlerinin bireysel mitolojilerinin en büyük parçalarından biri. Aklımda onların aşkının Peter Parker ve Gwen Stacy aşkı kadar trajik ve büyük olduğuna dair bir kanı bulunuyor. Diyorum ya konu ile ilgili çok bilgi sahibi değilim diye ama iste beynime osmosis yolu ile işlenmiş bir şey.Daredevil serisinde Elektra Natchios’u Elodie Yung canlandıracak. Frank Miller tarafından yaratılan karakter femme fatalelerin kraliçesi olmalıymış gibi geliyor. Herkesin bir kere yaşadığı veya yaşamayı hayal ettiği bağımlılık yaratıcı, hırpalayıcı, inadına romantize etmeye çalıştığı kalbine hançer saplayan ve sapladığı için hem nefret hem de minnettarlık duyduğun ve ondan sonra gelen her sevilinin onun gibi olmaması için dua ederken bilinç altının sürekli benzerlikler aradığı işte o kadın olması gerekiyor gibi geliyor bana.

Gereksiz bir beklenti mi yaratıyorum kendime bilemiyorum fakat Charlie Cox’un Elektra ile ilgili yaptığı yorum bu beklentilerimin çok da yanlış olmadığına işaret ediyor gibi.

“her bekar erkeğin geçmişinde bir Elektra vardır. Bir ilişki hayal edin ki, çok ateşli, tutkulu, aşk ve nefret dolu… ve sonrasında da bu iki aşığın ölümcül dövüşçüler olduğunu da hayal edin. Ortaya çok ilginç bir dinamik ortaya çıkıyor” demiş adam.Elektra karakterinin dizide ne şekilde işleneceği ile ilgili çok da bir açıklama yok ama benim dikkatimi çekti. Frank Castle’ı pek de merak etmiyorum açıkçası ama Daredevil Elektra ilişkisi bu sezonun en etkili ögelerinden olacak gibi.

Bu arada Daredevil ikinci sezonu fragmanını da aşağıda izleyebilirsiniz.

Daredevil 25 Mart 2016’da artık ülkemizden de resmen izlenebilen Netflix platformuna gelecek.

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi!
Ayrıca Dükkanımıza da bir göz atmayı unutmayın!

Tagged as: .

Author

R.ist.T.O.

İzle, oku, tüket... Tekrarla.

list Archive

Background
Previous post

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.