• Home
  • keyboard_arrow_right DİZİ
  • keyboard_arrow_right GAME OF THRONES
  • keyboard_arrow_right [Fragman] Game of Thrones 6. Sezon Final Fragmanı ve 9. Bölüm Videoları.

DİZİ

[Fragman] Game of Thrones 6. Sezon Final Fragmanı ve 9. Bölüm Videoları.

R.ist.T.O. 22 Haziran 2016


Background
share close

Baştan söyleyelim, eğer Game of Thrones 6. Sezon 9. Bölümü izlemediyseniz, izleyin öyle gelin çünkü bir dolu spoiler var.

HBO’nun efsane dizisi Game of Thrones sanırım televizyon, belki de tüm görsel mecralarda yapılmış en iyi savaş sahnelerinden biriyle karşımızdaydı bu bölüm. “The Battle of the Bastards”da gördüğüm sahneler yer yer o kadar şiirsel, o kadar vahşiydi ki ekrandan gözümü ayırmak istediğim zamanlar oldu.

Baştan sona büyük keyif veren bölümde bir iki sahne aklımda kaldı. Biri kesinlikle Lady Lyanna Mormont sahnesi. Belki fark etmişsinizdir, internet büyük aşık oldu bu küçük dev hanıma. Repliği bile olmadan tek bakışıyla sahneyi çalmayı başardı.

Danny’nin yükseliş sahneleri her ne kadar görkemli olsa da alışmış kudurmuştan beterdir derler ya, beynim artık o sahneleri “beklenen şeyler” kategorisi altında sınıflandırmaya başlandığından belki çok etkilenmedim. Fakat zindanda hapis kalmış iki ejderhanın kardeşleri kadar büyük olmamaları biraz burukluk yaratmadı değil kalbimde.

Sansa’ya ve internetin ona olan olumlu tepkisine gıcık oldum doğrusu. Güya Little Finger ve Eyrie ordusu ile Jon’un ordusunu kurtararak savaşı kazanması büyük bir kişisel başarı ve “artık piştim” sahnesi olarak görülüyor. Fakat bir önceki sahnede Jon’a “niye bana sormuyorsun? adamı en iyi ben biliyorum” tripleri atarken ne planlama aşamasında sesini yükseltip de fikrini beyan etmiş, ne de Jon “ne yapmalıyım?” diye sorduğunda “bilmiyorum ama onun istediğini yapma” dışında bir cevap verebilmiş bir kızın, yine iki bölüm önce “bana tecavüz etmelerine izin verdin” diye azarladığı adamın gücünden istifade ederek günü kurtarması kesinlikle bir “başarı” teşkil etmez.

Bir kere o orduya madem haber saldın ve onlarla birlikte günü kurtarmak için gelecektin, Jon’a “yeterli adamımız yok” diyeceğine “Eyrie ordusuna çağrı attım iki dakika bekle” diyebilirdin. Little Finger’ın orada olduğunu onunla görüştüğünden beri biliyordu ve Jon kuzey evlerini dolaşıp adam toplarken bile çıtını çıkartmadı.

Savaşta Jon’un insan selinin arasından sıyrılıp nefes aldığını gördüğünde de attığı bakış sanki “öf ölmedi p*ç” der gibiydi ki, eğer Sansa’nın pis ve manipülatif politik oyunların bir oyuncusu olarak tahtada yer aldığını var sayar isek, tüm bu hamlelerin amacı kendisinin Winterfell’in efendisi olmasına engel teşkil eden tüm engelleri kaldırmaktı ve bu engellere Jon da dahildi. Zira Jon’un hükmettiği ordu bir Stark ordusu değil. Jon olmasa Sansa’nın yüzüne bakmayacak insanlardan oluşuyor.

Sansa’nın bu hareketi benim gözümde ne onu geçmiş zayıflıklarından ve acılarından yüceltip bir baş karakter konumuna koyuyor ne de yeni nesil yükselen kadınlar grubunda diğer kadın karakterlerle aynı konuma getiriyor.

Neyse bunlar tabii ki kişisel düşüncelerim ve fırsat bulursak Saygın’la uzun uzun konuşuruz bunları.

“The Winds of Winter” adındaki 6. Sezon 10. Bölümün fragmanını aşağıda görebilirsiniz.

“Battle of the Bastards”ın videoları ve ekran görüntülerini de aşağıda bulabilirsiniz.

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi!
Bu arada dost sitemiz Paralel Evren Çizgi Roman Dükkanına da göz atın!

Etiketler: .

Yazar

R.ist.T.O.

İzle, oku, tüket... Tekrarla.

list Arşiv

Background
Previous post

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış

Yorumunu Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site çöp yorumlardan kaçınmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıkla.