• Home
  • keyboard_arrow_right DİZİ
  • keyboard_arrow_right ANİMASYON
  • keyboard_arrow_right [Fragman] Guillermo del Toro’dan Trollhunters

DİZİ

[Fragman] Guillermo del Toro’dan Trollhunters

R.ist.T.O. 20 Aralık 2016


Background
share close

Trollhunters, Netflix’in Aralık ayı için planladığı içeriklerden biri. Çocukları hedef alan bir animasyon serisi olmasına rağmen bir del Toro yapımı olması nedeniyle dikkat çeken bir seri.

İlk bakışta biraz garip bir his aldım görselleri gördüğümde. Ana karakterin dönüşüm sonrasında kazandığı zırh günümüz animasyonlarından beklenmeyecek kadar geleneksel bir orta çağ zırhı (evet zırhın üstündeki açılı çizgiler modern ve belki biraz da teknolojik bir his vermiyor değil). Yaratık tasarımları da Jim Henson’un muppetlerini andıran Retro bir havaya sahip.

Karakterlerin modern dünya ve troll dünyası arasında bu kadar aykırı bir estetik farkının kullanılmış olmasının yarattığı zıtlık beni biraz yabancılaştırsa da biraz fragmanları izledikçe del Toro’nun sanki kendisi bir fantezi ürünü olan animasyonda bile gerçeklik ile fantezi arasındaki olağan üstü ve büyülü farkı vurgulamak istemiş gibi.geekstra_trollhuntersAyrıca özellikle Troll dünyasının tasarım ve motiflerinde kullandığı daha geleneksel simgesel unsurlar, sanki beni Guillermo del Torro’nun kişisel, çocukluk hayal dünyasına bir davet gibi geldi.

Yaratık tasarımı ve fantastik dünya yaratma ustalığı ile bilenen bir yönetmenin sinemadan daha esnek bir ortam olduğunu düşündüğüm animasyon ortamında bizlere neler gösterebileceğini büyük bir merakla bekliyorum.

Serinin seslendirme kadrosu da bir hayli etkileyici. Kelsey Grammar, Steven Yeun, Ron Perlman, Anton Yelchin, Charlie Saxton, Lexi Medrano, Jonathan Hyde gibi isimler yer alıyor. Trollhunters 23 Aralık’ta Netflix ekranlarına geliyor.

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi!
Bu arada dost sitemiz Paralel Evren Çizgi Roman Dükkanına da göz atın!

Etiketler: .

Yazar

R.ist.T.O.

İzle, oku, tüket... Tekrarla.

list Arşiv

Background
Previous post

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış

Yorumunu Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site çöp yorumlardan kaçınmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıkla.