DİZİ

Game of Thrones Haber Derlemesi

Tachikoma 31 Mart 2016


Background
share close

Nisan ayının büyük olayı benim için Game of Thrones’un başlayacak olması. Evet dünyadan habersiz odamın bir köşesinde tüm gün ekrana bakan biri olduğum böylece ortaya çıkmış oldu.

Son zamanlarda internet ortamlarına tsunami gibi akan GoT haberlerini sizler için şöyle bir derleyeyim dedim.

Öncelikle, dizinin kitapları yakalayıp geçmeye başlayacağı 6. sezon için dizinin yapımcıları David Benioff ve D.B. Weiss EW’ya şöyle bir açıklama yapmış. Özet geçiyorum:

İnsanlar diziyi izlerlerse kitapların spoil edileceğini düşünüyor ama durum tam olarak öyle değil. Şu noktada yaptığımız bir çok şey kitaplardan farklılaşan şeyler. Evet kitaplarla bire bir gittiğimiz bazı kilit ögeler olsa da onların ne olacağını ne biz söyleyeceğiz ne de George söyleyecektir. Diziden sonra kitapları okuyan insanlar çok şaşıracaklar. Dizinin geri kalan bölümleri kitaplardan bir çok yönden çok farklı olacak.

Kitapları bu kadar harika yapan unsurlardan biri George’un hikaye ile ilgili aşırı detaylı bir plan çizip A noktasından B noktasına sonrada C noktasına nasıl giderim diye kurgular yapmıyor olması. Bir noktada kitapları geçeceğimizi fark ettik ve bunu hem dizi hem de kitap için bir fırsat olarak değerlendirmeye karar verdik. George’un yarattığı muhteşem bir evren vardı ve artık bu evrenin iki farklı türevi var. İzleyici ve okuyucuların bu evrenin iki türevinden de keyif alıp, sürüklenip, şaşırmaması için herhangi bir sebep yok.

Evet dizi son iki sezondur irili ufaklı değişiklikler yapmaktaydı. En bariz olanlardan biri sanırım Lady Stoneheart’ın diziye geri dönmemiş olması olabilir. Dizinin ilk sezonu sonrası kitapları neredeyse içime çeker gibi okumuş bir insan olarak diziden de kitaptan da farklı tatlar ve zevkler aldığımı belirtmeliyim. Dizinin de hiçbir şekilde kitaptan aldığım keyfi, kitabın da diziden aldığım keyfi etkilediğini düşünmüyorum.

Tek derdim kitaplar bitmeden bu diyardan göçüp gitmemek. George hepimizi gömecek o ayrı…

Tabii dizinin yeni promo videosu da yayımladı geçenlerde.

EW ayrıca dizinin önde gelen kadın karakterlerini sergilediği bir fotoğraf galerisi paylaştı. Aramızda kalsın artık Sansa’nın bir işe yaradığını görmek istiyorum diğer türlü kitaplarda da dizide de bu kızdan çektiğimizle kalırsak sinir krizi geçiririm…

Dizinin 6. Sezonu 24 Nisanda ekranlara dönüyor.

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi!
Ayrıca Dükkanımıza da bir göz atmayı unutmayın!

Etiketler: .

Önceki Bölüm

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış

Yorumunu Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site çöp yorumlardan kaçınmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıkla.