• Home
  • keyboard_arrow_right DİZİ
  • keyboard_arrow_right KİTAP
  • keyboard_arrow_right George R. R. Martin’den Game of Thrones Spin-Off Fikirleri

DİZİ

George R. R. Martin’den Game of Thrones Spin-Off Fikirleri

R.ist.T.O. 20 Nisan 2016


Background
share close

Geçenlerde HBO’nun Game of Thrones dizisinin yapımcıları David Denioff ve D. B. Weiss dizinin 6. Sezonundan sonra geriye yalnızca 13 bölümün kalmış olabileceğini açıklamıştı. Bu da interneti Game of Thrones’un spin-offlarla devam edebileceği konusunda spekülasyonlarla doldurmuştu.

HBO’nun programlamadan sorumlu başkanı Michael Lombardo konu ile ilgili şöyle konuştu:

Eğer bir spin-off olacaksa bu projenin Benioff ve Weiss veya George R. R. Martin’den gelmesi ve onların onayı ile yapılması gerekir.

Bu açıklamanın ardından EW George R. R. Martin ile iletişime geçerek konu ile ilgili görüşlerini aldı.

George amca EW ile yaptığı görüşmede şöyle konuştu:

Kesinlikle bir içerik sıkıntımız yok. Çocukluğumda izlediğim dizilerden The Naked City’nin her bölümü bir seslendirme ile biterdi. ‘Naked City’de 8 milyon hikaye var. Bu onlardan biriydi.’ Westeros’ta da 8 milyon hikaye var… Essos ve ötesindeki diyarlarda ise daha da fazlası. Hikayelerle dolu koca bir dünya ve her bir hikaye anlatılmayı bekliyor… eğer gerçekten HBO ilgileniyorsa.

Game of Thrones sonrası en doğal devam hikayeleri Dunk & Egg hikayelerim olacaktır. Her bir kıssa roman 2 saatlik bir film haline rahatlıkla getirilebilir ki, bence haftalık bir dizi olmasından daha uygun bir format. Bu hikayeleri Song of Ice and Fire serisine göre daha hafif hikayeler ve aksiyon/macera türüne daha yakınlar.

geekstra_george martin1Game of Thrones’un ve Song of Ice and Fire serisinin hayranı olarak serinin yakında bitecek olması beni üzmüyor değil ama öte yandan da hak ettiği gibi bir son ile tamamlanmış bir eser haline gelmesini de istiyorum. Dunk & Egg’in hikayelerine gelince, internetin ve benim ortak kanımız bu kitapların serileştirilmeyeceği yönünde.

Dunk & Egg, şuanda takip ettiğimiz Game of Thrones’daki olaylardan 90 yıl öncesinde geçiyor. Ana kahramanlarımız Ser Duncan the Tall (daha sonra Kingsguard üyesi olacaktır) ve Egg’in (dah sonra Aegon V Targaryen olacaktır) maceralarında ne büyü, ne ejderha ne de Game of Thrones kadar meme var.

Game of Thrones’un epik, büyülü hikayelerinden sonra iki kişinin yol maceralarına odaklanmak biraz zor olabilir. Ayrıca Denioff ve Weiss Game of Thrones tamamlandıktan sonra serinin spin-off, öncesi veya sonrasını anlatmak gibi bir niyetleri olmadığını açıkça belirtmişlerdi.geekstra_george martin2Eğer gerçekten bir spinoff gelecekse mevcut Game of Thrones’dan da çok büyü ve ejderhaların olduğu bir dönemin anlatılmasını tercih ederim. Mesela Targaryenlerin Westeros’u istila ettiği dönem veya First Men ve Children of the Forest dönemi anlatılabilir.

Song of Ice and Fire’ı sevmemdeki en büyük sebeplerden biri bir fantezi romanından beklemediğim kadar az büyü olmasına rağmen karakter derinlikleri, anlatılan mekan ve dönemin sosyo-politik ögelerinin çok iyi işlenmiş olması ve bu realizmin üstüne fantezi öğelerinin yerleştirilmiş olmasından kaynaklanıyor. Fakat Game of Thrones sonrası bir hikayede daha fazla fantezi görmek isterim.

Siz ne düşünüyorsunuz gençler? Game of Thrones spin-off fikirleriniz var mı?

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi!
Bu arada dost sitemiz Paralel Evren Çizgi Roman Dükkanına da göz atın!

Etiketler: .

Yazar

R.ist.T.O.

İzle, oku, tüket... Tekrarla.

list Arşiv

Background
Previous post

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış

Yorumunu Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site çöp yorumlardan kaçınmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıkla.