• Home
 • keyboard_arrow_right DİZİ
 • keyboard_arrow_right DOCTOR WHO
 • keyboard_arrow_right Matt Smith Doctor Who’ya Dönüyor Olabilir Mi?

DİZİ

Matt Smith Doctor Who’ya Dönüyor Olabilir Mi?

R.ist.T.O. 13 Temmuz 2016 6


Background
share close

Tartışmasız favori Doctor’um Matt Smith. İtiraf etmeliyim bir dönem Smith ve Tennant arasında gidip gelmiştim ama o dönemde kafam biraz karışıktı, duygular, hormonlar… Diyorum karışık.

Doctor Who’nun showrunner’ı Steve Moffat, Matt Smith’in diziye dönme ihtimalinden bahsetmeye başladı. Evet şimdiye kadar hiçbir Doctor daha önce kullandığı bir kimliğe geri dönüş yapmadı (gerçi teknik olarak 9. Doctor form değiştirmeden rejenerasyon geçirmişti). Önümüzdeki sezon ile Doctor Who’ya veda edecek olan Steve Moffat Matt Smith’in olası geri dönüşü ile ilgili şöyle konuştu.

Matt diziyi ne kadar özlediği ve ayrılmış olmaktan ne kadar büyük pişmanlık duyduğunu açık bir şekilde ifade ediyor.

Moffat’ın da belirttiği gibi Matt Smith her fırsatta diziyi ne kadar sevdiğini ve geri çağırılması durumunda yeniden Doctor olmak için can attığını ifade edip durdu.

Gelecek sezon yalnızca Moffat’ın değil muhtemelen Peter Capaldi’nin de son sezonu olacak. Moffat, Tennant ve Smith sonrası genç ve çılgın Doctor konseptinden uzaklaşarak Doctor’un “yaş ve cinsiyet sınırı olmadan dönüşebilen bir karakter” olmasından istifade etmeye çalışmıştı. Ne yazık ki izleyiciler Moffat’ın beklediği şekilde karşılık vermedi.

NEW YORK - APRIL 12: (L-R) Actress Karen Gillan, executive producer Steven Moffat and actor Matt Smith attend the "Who's Next? The New Era of Doctor Who" screening at the Paley Center For Media on April 12, 2010 in New York City. (Photo by Amy Sussman/Getty Images)
NEW YORK – APRIL 12: (L-R) Actress Karen Gillan, executive producer Steven Moffat and actor Matt Smith attend the “Who’s Next? The New Era of Doctor Who” screening at the Paley Center For Media on April 12, 2010 in New York City. (Photo by Amy Sussman/Getty Images)

Açıkçası Smith’in geri dönmesini çok istiyorum. Son iki sezondur Doctor Who’yu alışkanlık gereği izlediğimi hissediyorum ve bu sevdiğim dizilere karşı takınmak istediğim bir tutum değil. Smith diziden ayrıldığından beri birçok film ve tiyatro oyununda rol aldı. Şuanda bir başka eski Doctor Who oyuncusu olan Billie Piper ile birlikte Unreacuhable adlı bir oyun sergilemekte.

Eminim düşen reytingler, diziden soğuyan fanlar göz önüne alındığında Matt Smith’in geri dönmesi büyük hype yaratacaktır fakat belki bazı yapımcılar veya kanal yöneticileri bu hamlenin “geri adım atma” olduğunu düşünebilir ve Doctor Who gibi yaratıcı ve cesur bir dizinin böyle bir hamleyi yapmaması gerektiğini de düşünebilir. Oluyor böyle şeyler. Yaratıcı egosu…

Ben Matt Smith’in geri dönmesi taraftarıyım. Eğer dönmeyecekse 12. Doctor kadın olsun. The Master kadın oldu ve bence çok da iyi oldu. Smith döner ise, bir diğer beklentim River Song’un da geri dönmesi olur. Biliyorum hikâyeleri tamamlandı ve hikâyeleri ilginç kılan şeylerden birinin hikâyelerinin kapalı bir döngü olmasıydı. Fakat bir şekilde Doctor eski kimliğine geri dönecekse, River Song’un hikâyesini de değiştirebilirler.

Gençler sizin düşünceleriniz nedir? Yeni bir Doctor mu? Matt Smith mi? Eğer yeni bir Doctor tercihiniz ise nasıl bir Doctor görmek istersiniz?

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi!
Bu arada dost sitemiz Paralel Evren Çizgi Roman Dükkanına da göz atın!

Etiketler: .

Yazar

R.ist.T.O.

İzle, oku, tüket... Tekrarla.

list Arşiv

Background
Previous post

Yorumlar

This post currently has 6 comments.
 1. Tayfun on 13 Temmuz 2016

  Ben Matt’e pek alışamadım gibi ya… David geri dönebilse çok çok süper olurdu aslında ama nerdeee. Matt’in de döneceğini sanmam, yeni bi’ doktor geliverir pat diye ama bu sefer normalden biraz daha genç bi doktor olma ihtimali görüyorum ben. Şaşırtır izleyiciyi.

 2. BATUHAN on 27 Ekim 2016

  Açıkcası Peter dışında bütün Doctor’ları sevmişimdir. Hepsinin yeri ayrıdır benim için. Ama Matt Smith’in Doctor’u yani 11th Doctor’un geri dönme gibi bir durumunun olucağını sanmıyorum. Zira Doctor Who tarihi boyunca görülmüş bir şey değil. Dönmekten kastım yanlız toplu olarak, üzerine 1 veya 1’den fazla sezon gibi. Keza kadın bir Doctor rejenarsyonu da Doctor Who tarihinde yok. Böyle şeyler eski ve köklü fanları kızdırır gibime geliyor.

 3. Ahsen on 26 Şubat 2017

  Bence de Matt Smith dönsün . Ama eğer donmeyecekse yeni doctor kesinlikle kadın olmamalı . Şimdi cinsiyet ayrımı yazabilirsiniz . Ama cinsiyet ayrıntisiyla alakası yok bende kadınım . Doctorun karısı var bir kere ve saçma sapan bişey olur kadın olması .

  • R.ist.T.O. on 26 Şubat 2017

   Bence Doctor’un karısı olması kadın olmasına engel değil 🙂 Ayrıca River Song ve kadın Doctor’un karşı karşıya geçmesi, muhabbetleri çok eğlenceli olurdu eminim 🙂

 4. Ecem on 21 Kasım 2017

  Kesinlikle gelmeli. Ben hiç bir aktörü bu kadar sevmemiştim. En iyi o yakıştı Doctor Who ekibine ????

Yorumunu Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site çöp yorumlardan kaçınmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıkla.