• Home
  • keyboard_arrow_right DİZİ
  • keyboard_arrow_right DOCTOR WHO
  • keyboard_arrow_right Moffat Doctor Who’yu Bırakıyor!

DİZİ

Moffat Doctor Who’yu Bırakıyor!

R.ist.T.O. 27 Ocak 2016


Background
share close

Bunlar hep benim yüzümden oluyor. İnsan biraz alaylı bir eleştiri mektubu aldı diye işini bırakır mı? Şurada alt tarafı Doctor’u iyi veya kötü kılan şeyin oyuncudan ziyade ona yazılan karakter olduğunu ve Capaldi ile pek de iyi iş çıkaramadığını söylemiştim.

Evet arkadaşlar yıllardır Doctor Who’nun baş yazar ve yapımcılığını yapan Steven Moffat diziden ayrılıyor. Şaka bir yana adamın büyük bir usta olduğuna inancım tam ve benim en sevdiğim Doctor Who sezonları ve bölümlerinin Moffat dönemine ait olduğunun altını çizmek isterim.

Yapılan açıklamaya göre Moffat’ın ardından Doctor Who’yu devralacak kişi  Broadchurch’ın yaratıcısı olan Chibnall. Moffat ayrılışıyla ilgili şöyle konuştu:geekstra_steven_moffa1t“10. Sezon’a daha yeni başlamışken ayrılıktan bahsediyor olmak çok garip. Fakat doğrusunu söylemek gerekirse zamanım doluyor. Chris, Broadchurch’ın son sezonu ile ilgilenirken ben de evrenin en iyi işini bitirip onun için Tardis’i sıcak tutuyor olacağım. Onu ikna etmek çok fazla cin & tonik gerektirdi ama Britanya televizyonunun yıldızlarından birinin Time Lord’u daha da ileriye götürecek olmasından inanılmaz derecede mutluyum. 11. Sezonda Chris Doctor Who’nun yeni showrunner’ı olacak ve benim pabucum dama atılmış olacak.”

Broadchurch’ı henüz izlememiş olduğumdan diziyle ilgili bir yorum yapamayacağım fakat Kafkaesk’in severek takip ettiği bir dizi olduğunu biliyorum. Chris Chibnall’dan Moffat’ın en iyi halini beklemiyorum. İlk etapta Moffat’ın en kötü halinden daha iyi olması yeterli olur gibi geliyor.

Chibnall’ın yeni görevi ile ilgili açıklaması da şu şekildeydi:geekstra_chris_chibnall“Bu komik, korkutucu ve duygusal aile dizisinin yeni küratörü olmaktan büyük sevinç ve gurur duyuyorum. Ben Doctor Who’yu 4 yaşımdan beri severim ve BBC Wales’in mükemmel ekibiyle Doctor’un keşfedeceği yeni karakterler, yaratıklar ve dünyalar yaratma hayalleriyle heyecanlanıyorum.”

Steven Moffat’ın son sezonu olacak ve 2005’te Russel T. Davies’in dirilttiği Doctor Who serisinin 10. Sezonu 2017’de ekranlara gelecek. Bu da demek oluyor ki 2016’da yalnızca Christmas Özel Bölümü yayımlanacak.

  1. Sezon yeni showrunner ile birlikte yeni Doctor ve belki de yeni yol arkadaşı ile dizinin baştan aşağı yenilenme ihtimali söz konusu gibi görünüyor.

Doctor Who’nun yenilenecek olmasına heyecan, Moffat’ın ayrılışına üzüntü ama en yoğun şekilde 10. Sezon’un 2017’ye sarkmış olmasına öfke duyuyorum.

Gençler sizin fikriniz nedir? Moffat’ın gidişini ve Chibnall’ın gelişini nasıl değerlendiriyorsunuz?

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi!
Ayrıca Dükkanımıza da bir göz atmayı unutmayın!

Etiketler: .

Yazar

R.ist.T.O.

İzle, oku, tüket... Tekrarla.

list Arşiv

Background
Previous post

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış

Yorumunu Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site çöp yorumlardan kaçınmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıkla.