• Home
  • keyboard_arrow_right DİZİ
  • keyboard_arrow_right KİTAP
  • keyboard_arrow_right Neil Gaiman’dan Yeni Diziler Geliyor!

DİZİ

Neil Gaiman’dan Yeni Diziler Geliyor!

R.ist.T.O. 23 Temmuz 2016 2


Background
share close

Neil Gaiman’ın yeni Stephen King olma yolunda (hikayelerinin televizyon ve filme uyarlanması konusunda yapıyorum bu benzetmeyi) sağlam adımlar attığına şahit oluyoruz.

American Gods’un çekimleri devam ediyor ve büyük bir heyecan ile beklediğim bir dizi. Romanı büyük bir beğeni ile okumuştum. Sanırsam Neil Gaiman’ın çizgi romanlarındansa roman ve televizyon/film için yazdığı (veya uyarlanan) yapımlarını daha çok seviyorum.

Yeni gelecek dizilerinin arasında aşağıdaki yapımlar var:

Neverwheregeekstra_neil gaiman (2)Neverwahere aslında aynı adlı dizinin romanlaştırılmış hali. Neil Gaiman ve Lenny Henry tarafından yazıldı. Konusu ve karakterleri dizi ile aynı olsa da hikâyenin anlatımı ve detayları Gaiman’ın elinde daha geniş bir dünyaya kapı açıyor.

Konusu kısaca:

Richard Mayhew sıradan bir adamdır. İskoçya’dan Londra’ya taşınmış ve yeni bir işe başlayacaktır. Nişanlısı ile birlikte yeni patronuyla akşam yemeğine giderken yaralı bir kız ile karşılaşır. Richard kızı kurtarır. Ertesi gün kızın büyük ölçüde iyileşmiş olduğunu fark eder. Kendini Door olarak tanıtan kız, Richard’dan Marquis de Carabas adında birisini bulup getirmesini ister. Richard Marquis’i bulup Door’a getirdiğinde ikilinin aniden ortadan kaybolmalarına şahit olur.

Bu olaylardan sonra Richard’ın hayatı kökten değişir. Artık görünmezdir. Kimseyle iletişim kuramıyordur. İşinden kovulur ve başkasına kiralanır… Richard olan biteni anlamak ve normal hayatına devam etmek için bir arayışa başlar ve London Below olarak bilinen gizemli bir dünyaya adım atar…

Interworldgeekstra_neil gaiman (3)Interworld teknik olarak bir Young Adault romanı olarak sınıflandırılıyor ama bence pek bir alakası yok. Ana kahramanın okullu yıllarında bir genç olması ve olayların onun perspektifinden (anlatım dili de biraz daha gençlere yöenlik) anlatılması dışında çok eğlenceli bir fantezi romanı.

Konusu kısaca:

Joey sıradan bir çocuktur. Fakat onu özel kılan bir özelliği vardır ki, onu hem tüm paralel evrenlerin hedefi ve aynı zamanda kurtarıcısı yapacaktır. Joey paralel evrenler arasında yolculuk edebilme yetisine sahip tek canlıdır. Yanlışlıkla paralel evrenler arasında yolculuk eden Joey Interworld adında bir örgüt tarafından kurtarılır. Çok geçmeden öğrenecektir ki, Interworld’daki herkes Joey’nin paralel evrenlerdeki iz düşümüdür. Yaşları, cinsiyetleri ve hatta genetik yapıları bile farklıdır ama hepsi birer Joeydir. Tüm Joeyler paralel evrenler arası yolculuk yapabilme yetisine sahiplerdir.

Çoklu evrene hükmetmeye çalışan büyü odaklı Hex ve teknoloji odaklı Binary güçleri arasında sayısız yıllar boyunca devam eden savaşın en önemli güç kaynağı da yine Joeylerdir. Her iki taraf da evrenler arası yolculuk yapabilmeleri için Joeyleri güç kaynağı olarak kullanmak istemektedir. Tamamen Joeylerden oluşan Iterworld ise bu iki taraf arasındaki güç dengesinin korunması için mücadele etmektelerdir…

Interworld için şimdiden Hamilton müzikalinin yapımcısı Jeffrey Sellers ile anlaşılmış durumda ve romanın yazarları Giman ve Michael Reeves de yapımcı olarak projeye dahil olacaklar.

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi!
Bu arada dost sitemiz Paralel Evren Çizgi Roman Dükkanına da göz atın!

Etiketler: .

Yazar

R.ist.T.O.

İzle, oku, tüket... Tekrarla.

list Arşiv

Background
Previous post

Yorumlar

This post currently has 2 comments.
  1. Selçuk Karakoyun on 23 Temmuz 2016

    Siteye mobilden girince alıntılar haiku formatında görünüyor. 🙂 Belki biraz daha küçük punto olsa daha iyi olur.

Yorumunu Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site çöp yorumlardan kaçınmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıkla.