• Home
  • keyboard_arrow_right ÇİZGİ ROMAN
  • keyboard_arrow_right DİZİ
  • keyboard_arrow_right Kevin Smith Flash’a Geri Dönüyor

ÇİZGİ ROMAN

Kevin Smith Flash’a Geri Dönüyor

R.ist.T.O. 13 Temmuz 2016


Background

En sevdiğimiz dayımız Kevin Smith Flash dizisine geri dönüyor. Geçtiğimiz sezon “The Runaway Dinosaur” bölümünü yönetmiş olan Smith, Den of Geek’e verdiği röportajda şöyle konuştu:

Eylül’de Flash’a dönüyorum. 3. Sezonun 7. Bölümünü yöneteceğim. Arrow’dan henüz bir geri dönüş almadım. Onomatopoeia’yı Arrow dizisinde yazmak ve yönetmeyi çok isterim (Onomatopoeia Smith’in DC için yarattığı bir kötü karakter). Ama bu sene Wild Dog’u yaptıklarını biliyorum ve Vigilante de dâhil olacak o nedenle belki “sana ihtiyacımız yok” modundalar. Fakat orada benden şüphe duyan birileri olduğunda yalvarma moduna geçiyorum “lütfen beni de alın!”. Kesinlikle çok eğlenceli olurdu.

The Runaway Dinosaur bölümünü sevmiştim. Şahsen genel anlamda Arrow ve Flash’ın geçtiğimiz sezon aşırı depresif bir dönemden geçtiğini düşünüyorum. Özellikle de Arrow’un duygu sömürüsü namına duygusallık yaptığı kanısındayım.geekstra_kevin_the flash-1Smith’in 3. Sezonda yöneteceği bölümün konusu hakkında bir fikrimiz yok fakat Smith’in komedi eğilimlerini biraz daha görebileceğimiz, eğlenceli bir bölüm olmasını isterim.

Onomatopoeia’nın Arrow’da yer alıp almayacağı netleşmiş değil ama CW’da 4 adet DC dizisi bulunuyor.

Eğer kabul etmezlerse belkide Flash veya Legends of Tomorrow’da, hatta Supergirl’da karakteri kullanabilirim. Birden fazla dizileri var sounçta.

Onomatopoeia karakterinin özelliği normalde çizgi roman sayfalarında bir aksiyonun yarattığı ses efektlerini karakterin kendi ağızıyla çıkartıyor olması. Örneğin yumruk atarken “pow” sesini çıkartıyor, ateş ederken “dan!” sesini çıkartıyor. Zaten Onomatopoeia’nın kelime anlamı da yansıma yani, doğadaki bir sesin bir nesne, olay veya durum ile bağdaştırılması.

Yanlış hatırlamıyorsam eski bir podcastinde Smith (daha önce Green Arrow serisini yazmıştı) Arrow dizisinde kendi karakterlerini görmek isteyip istemeyeceği konusunda konuşurken, Onomatopoeia’nın kağıt üstünde eğlenceli bir karakter olduğunu fakat live actionda biraz saçma olabileceğinden bahsetmişti. Ses efekti, müzik ve tüm aksiyonun arasında maskeli birinin “Pew! Pew!” diye bağırmasını görmek bence de biraz saçma olabilir ama belki ilginç bir şeyler ortaya çıkabilir. Kimbilir?

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi!
Bu arada dost sitemiz Paralel Evren Çizgi Roman Dükkanına da göz atın!

Tagged as: .

Avatar
Author

R.ist.T.O.

İzle, oku, tüket... Tekrarla.

list Archive

Previous post

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.