• Home
  • keyboard_arrow_right DİZİ
  • keyboard_arrow_right FİLM
  • keyboard_arrow_right Universal Yeni Bir Battlestar Galactica Filmi Peşinde…

DİZİ

Universal Yeni Bir Battlestar Galactica Filmi Peşinde…

R.ist.T.O. 14 Şubat 2016


Background
share close

Garibim Battlestar Galactica’nın sinema macerası neredeyse John Carter kadar uzun ve zorlu bir yolda ilerliyor.

Universal, uzun süredir yapılmak istenen Battlestar Galactica filmi için yapımcı Michael DeLuca ile anlaşmış. Bunun ötesinde henüz ne yazar ne de yönetmen konusunda gelişme var.

Orijinal Battlestar Galactica serisi, Glen A. Larson tarafından 1978-1979 yılları arasında televizyon için geliştirilmiş fakat ilk sezonu sonrasında yayından kaldırılmıştı. Yayımlandığı gün itibariyle kült statüsüne erişen dizi 1980 senesinde fanlarının imza kampanyası ile Galactica adı ile yeniden 10 bölümlük bir seriyle ekranlara dönmüş ama yine ana akıma tutunamamıştı.geekstra_battlestar-(2)Serinin büyük dirilişi, benim gibi orijinal seriyi bilmeyenleri de fanlık mertebesine taşıyan uyarlamasıyla, SyFy (o dönemde SciFi olarak geçiyordu kendisi)’ın 2004-2009 yılları arasındaki serisiyle gerçekleşti. Dini, politik, felsefi alt metinleri, kırmızı elbisesiyle Number Six ve bizi peşinde sürükleyen bilim kurgu dramı ile bence neslimize damgasını vuran yapımlardan biri haline geldi.

SyFy, Battlestar’ın devamlılığını Caprica dizisiyle ve sonrasında da Crome and Blood ile sağlamaya çalıştı fakat istediği başarıya ulaşamadı.

1999 senesinde Wing Commander’ın yapımcısı Todd Moyer, Battlestar Pegasus’u konu alan bir uzun metraj film projesine başladı fakat bir yere varmadı. 2000 senesinde ise Bryan Singer’ın yöneteceği bir Battlestar filmi gündeme geldi fakat 9/11 olaylarından sonra proje durduruldu. Meğer Singer’ın filmi büyük bir terörist saldırı ile açılış yapıyormuş. Singer 2014’e kadar proje dahilindeydi fakat sonradan ilişkisini kesti. Singer’ın ayrılmasıyla Universal, Transcendence’in yazarı Jack Paglen’i yeni bir senaryo yazması için işe aldı.geekstra_battlestar (1)Görünüşe göre Jack Paglen’in senaryosu da çöpe gitti ve Battlestar film projesi yeniden yolun başına döndü. Eğer tarih tekerrürden ibaretse BSG’nin film uyarlaması yeni bir yılan hikayesine baş koymuş olabilir fakat tüm stüdyoların seri film peşinde koştuğu bu günlerde bence Battlestar çok uygun bir aday ve bu da Universal için yeterli bir motivasyon olacaktır diye umuyorum.

Siz ne diyorsunuz? Battlestar Galactica filminin vakti gelmedi mi?

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi!
Ayrıca Dükkanımıza da bir göz atmayı unutmayın!

Etiketler: .

Yazar

R.ist.T.O.

İzle, oku, tüket... Tekrarla.

list Arşiv

Background
Previous post

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış

Yorumunu Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site çöp yorumlardan kaçınmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıkla.