• Home
  • keyboard_arrow_right DİZİ
  • keyboard_arrow_right MİTOLOJİ
  • keyboard_arrow_right Vikings Dizisinin Ekrana Dönüş Tarihi Sonunda Kesinleşti!

DİZİ

Vikings Dizisinin Ekrana Dönüş Tarihi Sonunda Kesinleşti!

nordikhanim 18 Eylül 2016


Background

Ragnar Lothbrok’un (Travis Fimmel) Kattegat’a dönmesiyle ve orada yaptığı konuşma ile akıllara zarar bir yarı sezon finali yapan Vikings dizisinin ne zaman döneceğini yaklaşık beş aydır kendimize soruyoruz.

Bildiğiniz gibi Vikings dördüncü sezonunu 20 bölüm olarak vereceğini ve 10. bölümünü yayınladıktan sonra yarı sezon finali yapacağını açıklamıştı. Aradan geçen süre boyunca da tekrar ekranlara döneceği tarih sır gibi saklanıyordu. Ne zaman başlayacak diye aklımıza gelmeye başladığı anda History Channel’dan beklenen haber geldi.

Vikings bu sonbaharda ekranlara geri dönüyor hem de yeni günü ve yeni yayın saati ile. 30 Kasım 2016 Çarşamba gününden itibaren daha esrarengiz ve şiddetli bir sezona tanık olacakmışız gibi geliyor.

Yarı sezon finalinde gördüklerimizi kısaca bir hatırlayalım: Vikings dizisi zamanda bir atlama yapmış ve bize geleceği göstermişti. Ragnar’ın oğulları artık büyümüş ve koca adam olmuşlar. Ragnar ise ortalıktan kaybolmuş ve oğulları onun döneceği günü beklemekteydiler.vikings-1

Ragnar  ise Wessex’te yarım kalmış olan işini yani Kral Ecbert’in (Linus Roache) icabına bakmak için hem de Aslaug (Alyssa Sutherland) ve Lagertha (Katheryn Winnick) arasındaki sorunlarını çözmek için Kattegat’a geri dönüyor ve burada oğulları ile karşılaşıyordu. Bjorn (Alexander Ludwig) ise Akdeniz sularına inme planını Floki (Gustaf Skarsgård) ile paylaşıyor ve yeni bir gemi inşasına başlamak için kolları sıvıyorlardı.ragnar

Dizinin yaratıcısı ve aynı zamanda yönetmeni olan Michael Hirst ise yayınlanmaya başlayacak olan yeni sezon için şu sözleri söylüyor: “Bu sezon şimdiye kadar izlemiş olduklarınızdan daha farklı ve daha anıtsal olacak. Tarihi bir dizi olan Vikings’i ekrana yansıtırken tarihte yaşananlardan ve gerçek hayatta olanlardan ilham aldık. Örneğin Bjorn Ironside’ın Akdeniz’e yapmış olduğu gemi yolculuğu;  Ragnar’ın sakat olarak doğan oğlu Ivar’ın tarihin en korkulan savaşçısı gibi olaylar. Vikings, bir adamın hikayesini anlatmıyor ama Ragnar ve oğulları kesinlikle bir destan…”

Ayrıca beşinci sezonun çekimlerine İrlanda’da başlayacaklarını açıklayan Hirst, önümüzdeki yeni sezonda Altın Küre Ödüllü oyuncu Jonathan Rhys Meyers’ı göreceğimizi de söylemişti. Fakat halen hangi rolde oynayacağını bilmiyoruz. (Haberin ayrıntısına şuradan ulaşabilirsiniz.)

Vikingleri göreceğimiz güne şunun şurasında iki buçuk ay kaldı, yayınlanan son fragman ile şimdilik haberi kapatıyoruz. 30 Kasım’da görüşmek üzere…

 

Tagged as: .

Previous post

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.