• Home
  • keyboard_arrow_right FİLM
  • keyboard_arrow_right Blade Runner 2017’de Geliyor!

FİLM

Blade Runner 2017’de Geliyor!

R.ist.T.O. 21 Nisan 2016


Background
share close

2017 bomba bir sene olacak! Hali hazırdı dev filmlerle dolup taşmaktaydı ve şimdi Blade Runner 2’nin de vizyon tarihi 2018’den 2017’ye taşındı!

Variety’nin haberine göre normalde 12 Ocak 2018’de vizyona girmesi planlanan filmin 6 Ekim 2017’de vizyona gireceği belirtiliyor. Ekim ayı ve sonrası genellikle stüdyoların Oscar adayı filmlerini vizyona sokmaya başladıkları bir dönem olduğu göz önünde bulundurulduğunda belki de Blade Runner 2’nin de böyle bir emeli olup olmadığı şüphesi uyandırmıyor değil.

Denis Villeneuve’nun yöneteceği ve Ridley Scott’un yapımcılığını üstleneceği filmin çekimleri yaz aylarında başlayacak. Harrison Ford Rick Deckard karakterini yeniden canlandıracak ve Ryan Gosling, Dave Bautista, Robin Wright gibi oyuncular da kadroya dahil oldu.geekstra_blade-runner-2eVilleneuve’nun muhteşem bir iş çıkartacağına eminim. 2017, şimdiye kadar gördüğüm en büyük blockbuster filmleri kümesi haline geldi. Steven Spielberg vakti zamanında sinema sektörünün bir doyuma ulaştığı ve balonunun patlayacağını tahmin etmişti. Tahmin ettiği tarihi geçtik ama eğer o balon patlayacaksa 2017’de patlayacak.

Tahminim balonun patlamasına daha biraz var. Dünya çapında hala büyümekte olan sinema pazarları var sonuçta. Brazilya, Rusya ve Çin her sene salon sayısını katlıyor ve Türkiye’nin de sinema tüketimi konusunda henüz büyümekte olduğu kanısındayım. Yabancı yatırımlar, dağıtım ağlarının genişlemesi ve eğlence için ayrılan bütçelerin artması Türkiye’de görülen trendlerden.

Yazı bir sektör analizine dönüşmeden son bir şey söylemek istiyorum. Sinema’nın ABD dışı pazarı bu kadar büyürken online dağıtım firmalarının sinema sektörünü ciddi bir şekilde değiştirebileceğini de unutmamak lazım. The Screening Room adındaki film streaming servisi filmleri filmleri sinemalarla eşzamanlı olarak stream etmek istiyor ve şimdiden bir çok film yapımcısıyla anlaşmış durumda.

Neyse umarım 2017 bitmeden ölmeyiz..

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi!
Bu arada dost sitemiz Paralel Evren Çizgi Roman Dükkanına da göz atın!

Etiketler: .

Yazar

R.ist.T.O.

İzle, oku, tüket... Tekrarla.

list Arşiv

Background
Previous post

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış

Yorumunu Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site çöp yorumlardan kaçınmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıkla.