Çizgi Roman, Film-Dizi, Oyun, Etkinlik haberleri, Cosplay galerileri ve Podcast yayınları!

Daisy Ridley Lara Croft Rolü İçin Düşünülüyor

Aman… Yeni Tomb Raider serisinin büyük bir hayranı olarak, yeni seriden esinlenilerek yapılacak olan filmi de büyük bir beklenti ile beklemekteyim.

Fakat Daisy Ridley mi? Yapmayın, etmeyin… Star Wars Ep VII: The Force Awakens ile tanıdım bu oyuncuyu ve performansına diyeceğim yok ama bir Lara Croft değil ve olamaz…

İster hayal gücümün kısıtlarına, ister fan boyluğuma verin, The Force Awakens filminde ve sonrasındaki basın çalışmalarında bile cinsiyet anlamında çok nötr bir imaj yansıttı. Filmdeki karakterini bir kadın olarak görmem pek mümkün olmamıştı ve belki de amaçları buydu fakat Lara’nın her anlamıyla kadın olduğu izleyicilere hissettirmesi önemli.

Bunu herhangi bir cinsiyet ayrımcılığı bakış açısıyla anlatmaya çalışmıyorum fakat Lara Croft karakterinin oyunlarda üstesinden geldiği fiziksel mücadeleleri aşmasında “erkeklerden bile üstün direnç ve zeka” konseptinin olduğu da bir gerçek. Erkek vs Kadın değil konu, Lara Croft’un bir birey olarak tüm beklentilerin üstüne çıkıyor olması ve bu karakterin kadınlığından da öndün vermiyor olması.geekstra_daisy_lara1Bu bağlamda Daisy’nin ben de yarattığı nötr cinsiyet izlenimi değil “kadınım ben” diyen bir oyuncuya ihtiyaç olduğunu düşünüyorum.

Neyse benim kişisel düşüncelerim bir kenara zaten Daisy Ridley ve yapımcılar tarafından konuyla ilgili herhangi resmi bir açıklama yapılmış değil.

Ha bir de aşağıda Freakin Rad ekibinin Rise of the Tomb Raider için çektikleri bir live action trailer bulunuyor izlemenizi tavsiye ederim.


Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi! Bize destek olmak isterseniz, PATREON sayfamızdan bizlere destek olabilirsiniz.
Bu arada dost sitemiz Paralel Evren Çizgi Roman Dükkanına da göz atın!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...
Devamını oku:
House of Thrones

Westeros’un güç mücadelesine House of Cards’ın acımasız anti kahramanı Frank Underwood’u dahil ederseniz ne mi...

Balkon Keyfi 20 Murat Sönmez ile Muhabbet -2

Balkon keyi konuğumuz MultiPlayer'ın genel yayın kordinatörü, Murat 'Ejderha' Sönmez ile muhabbete devam ediyoruz! Muhabbetin başını...

Kapat