Çizgi Roman, Film-Dizi, Oyun, Etkinlik haberleri, Cosplay galerileri ve Podcast yayınları!

The Division Filmi Geliyor ve Jake Gyllenhaal Hem Oynayacak Hem De Yapımcılığını Yapacak

Oyun uyarlamalarının çizgi roman uyarlamalarını takip eden büyük bir trend olma yolunda olduğunu hepimiz az çok biliyoruz. Henüz Marvel/DC gibi süreklilik sağlamış bir oyun uyarlaması serisi olmasa da (Resident Evil serisini saymalı mı bilemedim) büyük oyun stüdyolarının sinema pasatasından bir dilim istedikleri bariz.

Daha önce Prince of Persia filmiyle oyun uyarlamalarına adım atan Jake Gyllenhaal, seriye dönüşmesini umdukları filmin istenilen başarıyı göstermemesi sonrasında Tom Clancy’nin yeni oyunu The Division ile yeniden bir oyun uyarlaması filme geri dönüyor.

Bu sefer yalnızca bir oyuncu olarak değil yapımcı olarak da görev alacak olan Gyllenhaal, Ubisoft’un en hızlı satan oyunu Division’u beyaz perdeye taşıyacak. Henüz bir yönetmen veya yazarın açıklanmadığı projenin henüz bir stüdyo ile anlaşması da bulunmuyor.geekstra_jack gyllenhaalAçıkçası Division ilk duyurulduğunda büyük bir merak ve heyecan uyandırmıştı bende çünkü sergilediği görsellik daha önce görülmemiş kalitedeydi. Fakat Ubisoft’un artık kendine alışkanlık edindiği son ürünü downgrade etmesinden dolayı oyun her ne kadar iyi olsa da beni az da olsa hayal kırıklığına uğrattı.

The Division’un hikayesi aslında çok da özgün değil. Demek istediğim sıkça gördüğümüz, distopik ve yakın gelecekte geçen çok da fantastik ve özgün ögeler içeren bir konsept olmadığı. Filmin adı The Division olmazsa belki bir uyarlama olduğunu doğrudan fark edemeyebileceğimiz türden bir konsept.

Oyun olarak oynaması gayet keyifli olsa da bir filme uyarlanması durumunda, uyarlama olarak hali hazırda oyun ile marka ile tanıştırılmış bir kitleye sahip olması dışında ne sunacak benim için en büyük soru işareti olacaktır.

Fakat eğer şimdiden ikincisi planlanan Michael Fassbender’lı Assasins’s Creed ve Tom Hardy’nin oynayacağı söylenen Splinter Cell filmlerinin belli bir başarıya kavuşması durumunda Ubisoft’un da Blizzard gibi bir film stüdyosu kurması söz konusu olabilir…

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi!
Bu arada dost sitemiz Paralel Evren Çizgi Roman Dükkanına da göz atın!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...
Devamını oku:
Yeni Suicide Squad Fragmanı!

Mtv Film Ödülleri sırasında bir yeni Civil War klibi bir de yeni Suicide Squad fragmanı...

Yıldızlar Arası Türkçe Fragman

Ülkemizde "Yıldızlar Arası" olarak vizyona girecek olan "Interstellar" filminin Türkçe fragmanı yayımlandı. Batman üçlemesi, Inception...

Kapat